Hybrydowe Urbino dla Czechowic

W przetargu ogłoszonym przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach na dostawę trzech dwunastometrowych autobusów hybrydowych, wpłynęła tylko jedna oferta. Jak informowaliśmy w zeszłym miesiącu, jedynym chętnym okazał się Solaris Bus & Coach, który zaoferował Nowe Urbino 12 Hybrid.


Oferta złożona przez producenta z Bolechowa przekroczyła budżet zamawiającego, który wnosił 4,993 mln złotych brutto. Solaris dostawę Nowych Urbino 12 Hybrid wycenił na 5,121 mln złotych brutto. Mimo to, PKM Czechowice-Dziedzice zdecydowało się zaakceptować ofertę.

Przypomnijmy, przedmiotem przetargu są całkowicie niskopodłogowe autobusy hybrydowe o długości 11,5-12,5 metra. Nowe pojazdy powinny umożliwiać podróż przynajmniej 75 pasażerom, a dla 25 osób powinno być zapewnione miejsce siedzące. Minimalną ilość foteli dostępnych z niskiej podłogi określono na osiem.

Autobusy mają być napędzane silnikami diesla spełniającymi normę Euro 6. Jednostka ma mieć przynajmniej 150 kW mocy oraz pojemność skokową maksymalnie 9 l. W komorze silnika nie może zabraknąć systemu detekcji i gaszenia pożaru. Silnik elektryczny nowych pojazdów nie może być słabszy niż 120 kW. Zalecane jest zastosowanie funkcji start-stop, której aktywacja lub dezaktywacja będzie możliwa przez wewnętrzny serwis PKM.

To kolejne inwestycja autobusowa w Czechowicach. Jeszcze w tym roku, PKM wzbogaci się o cztery Nowe Urbino 12 w wersji spalinowej. Wartość tego kontraktu opiewa na 4,551 mln złotych brutto.

* Fot. Solaris Bus & Coach

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *