Drobna korekta na S1

Jak informują Koleje Śląskie, od dzisiaj nieznacznie zmienią się godziny kursowania dwóch pociągów na linii S1 Częstochowa – Katowice – Gliwice. Ze względu na przesunięcie terminu prac PKP PLK w stacji Dąbrowa Górnicza Ząbkowice, możliwe będzie skrócenie czasu przejazdu o kilka minut.


Zmiany będą dotyczyć pociągów numer 44070 relacji Gliwice – Częstochowa oraz numer 49810 relacji Żywiec – Częstochowa. Pierwszy z nich w terminie 13-29 września będzie wyjeżdżać z Katowic o 4 minuty później (wyjazd o godz. 14:20, przyjazd do Częstochowy o 15:55).

Skróceniu o 4 minuty ulegnie również czas przejazdu drugiego pociągu. Z tego względu od stacji Łazy pociąg numer 49810 będzie przyjeżdżać i odjeżdżać o 4 minuty wcześniej względem dotychczasowego rozkładu jazdy (wyjazd z Łaz o godz. 16:01, przyjazd do Częstochowy o godz. 16:42). Termin zmiany w tym przypadku to 13 września – 13 października.

Wszystkie godziny przyjazdów poszczególnych pociągów można sprawdzić w Liniowym Rozkładzie Jazdy.

One comment

  1. A wiadomo coś na temat szumnie zapowiadanej budowy przejścia podziemnego w Ząbkowicach? Swoją drogą czy to nie właśnie dworzec w Ząbkowicach zasługuje na drugie życie z powodu tego, że 1) leży przy linii S1, 2) leży przy linii 133 – czy będą się tu zatrzymywały pociągi do Krakowa jak bywało drzewiej? 3) czy będą się tu zatrzymywały pociągi na lotnisko?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *