Ruszył Pakiet Podróżnika

Od wczoraj, tj. 11 września 2017 roku, podróżni w całej Polsce mogą kupić pakiet biletów na przejazdy trzech przewoźników – PKP Intercity, POLREGIO i PKP SKM w Trójmieście – na jednym blankiecie.


Pakiet Podróżnika umożliwia pasażerom zakupienie biletów na całą podróż w jednym okienku kasowym, bez oczekiwania w kilku kolejkach. To znaczna oszczędność czasu i duże ułatwienie dla podróżnych. Wprowadzone rozwiązanie uwzględnia wszystkie zniżki i oferty handlowe poszczególnych przewoźników.

Propozycja stanowi krok w kierunku wprowadzenia wspólnego biletu – oferty umożliwiającej przesiadki pomiędzy pociągami wszystkich spółek świadczących transportowe usługi pasażerskie w Polsce. Do udziału w inicjatywie zapraszani są wszyscy przewoźnicy kolejowi, a w dalszej perspektywie również przedstawiciele pozostałych gałęzi transportu.

Pierwszy krok w stronę „jeden bilet na przejazd przez całą Polskę” został już wykonany. W chwili obecnej funkcjonują dwa wspólne bilety. Pierwszym z nich jest Wspólny bilet samorządowy, który swym zasięgiem obejmuje wszystkich przewoźników samorządowych, a drugim z nich jest opisywany wyżej Pakiet Podróżnika

Czy doczekamy się w końcu czasów, kiedy na jednym bilecie będzie można przejechać cały kraj, bez względu na to jakim przewoźnikiem będzie się jechało? Miejmy na dzieję, że tak. Oby stało się w miarę możliwości, ponieważ skorzystają na tym wszyscy od pasażerów począwszy, a kończąc na podmiotach odpowiedzialnych za organizację transportu kolejowego.

Na koniec prezentujemy Wam grafikę przygotowaną przez PKP Intercity, która wyjaśnia poszczególne oznaczenia na bilecie.

2 komentarze

  1. Dziś miałem bilet Podróżnika z Warszawy do Bielska-Białej IC do Pszczyny i SKM z Pszczyny do Bielska-Białej, ktoś się sugerował skrótem SMM SLASKA KOLEI METOPOLITALNA zamiast Koleje Śląskie. Tak bilet nie doskonały w swym opracowaniu.

  2. Kiedy normalność wróci na Śląsk i kiedy kupując bilet np. z Raciborza do Braniewa dostaniemy go na jednym blankiecie?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *