„Książka w podróży” czyli PKP z PWN

Podróże z książką to, jak wiadomo, najszybsze i najprzyjemniejsze wyprawy. Dlatego PKP S.A. wspólnie z Wydawnictwem Naukowym PWN, w ramach akcji „Książka w podróży”, zachęcają do wymiany książek na dworcach. Z myślą o tych, którzy w pośpiechu zapomną spakować coś do czytania w pociągu, PKP S.A. umożliwia bezpłatne wypożyczenie książek w 11 lokalizacjach.


Półki bookcrossingowe znajdują się w punktach informacyjnych InfoDworzec na stacjach: Bydgoszcz Główna, Gdańsk Główny, Gdynia Główna, Kraków Główny, Katowice, Łódź Fabryczna, Poznań Główny, Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Warszawa Zachodnia, Wrocław Główny. Wypożyczanie książek jest bezpłatne.

Ruch bookcrossingowy w Polsce jest niezwykle popularny. W 2013 roku do tej niezwykłej idei dołączyła także Grupa PKP, otwierając dla uwolnionych książek nową przestrzeń – dworce kolejowe. Pierwsza półka „Książki w podróży” pojawiła się na warszawskim Dworcu Centralnym. Warto zaznaczyć, że w akcję zbierania książek regularnie włączają się pracownicy PKP S.A. Kolejnej odsłonie akcji partneruje PWN zachęcając podróżnych do pogłębiania wiedzy, edukacji oraz doskonalenia przez całe życie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *