Po raz ostatni po pełnej trasie

Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych informuje, że w najbliższy weekend nadarzy się niestety ostatnia już okazja aby przemierzyć całą trasę wąskotorówki z Bytomia do Miasteczka Śląskiego. Jest też dodatkowy powód dla którego warto skusić się na skorzystanie tej atrakcji. 


Pomijając niewątpliwe uroki samej kolejki, to akurat w tym tygodniu jest jeszcze dodatkowy powód, by skorzystać z tego pociągu. W Tarnowskich Górach od piątku odbywać się będą Gwarki, duża impreza, w której uczestniczą nie tylko mieszkańcy miasta, ale również wiele osób z innych miejscowości.

Przedstawiciele SGKW sugerują, że kolejka może być świetnym środkiem lokomocji by dojechać np. w niedzielę wsiadając o godzinie 9:00 do pociągu SGKW dojedziemy do Tarnowskich Gór o 9:45, aby spokojnie zdążyć na pochód historyczny który zaczyna się o godzinie 11:00.

My również nakłaniamy do skorzystania z tej propozycji, bo następna okazja przejażdżki koleją wąskotorową z Bytomia do Miasteczka Śląskiego nadarzy się ponownie dopiero w przyszłym roku. To nie znaczy, że kończy się definitywnie możliwość korzystania z kolejki w najbliższych tygodniach. Planowana jest m.in. kolejna edycja „Srebrnego pociągu” ale trwają jeszcze ustalenia z Kolejami Śląskimi dotyczące terminów poszczególnych kursów, ale niemal przesądzone już jest, że pociągi jeździć będą tylko między Bytomiem a Tarnowskimi Górami.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *