Pierwszy Elf 2 pojedzie do…

Udało się nam dowiedzieć pasażerowie których linii Kolei Śląskich jako pierwsi skorzystają z pierwszego, trójczłonowego pociągu 21WEa, czyli Elfa 2 w służbie naszego przewoźnika. Po odbiorach i załatwieniu wszystkich niezbędnych formalności jednostka pojawi się na liniach S7, S8, S72 w dni robocze, a w weekendy dodatkowo także na S4 i. S58. Prezentowany niżej harmonogram będzie obowiązywał od 14 października.


W dni robocze pierwszy Elf 2 na początek dwukrotnie pojedzie linią S8 na trasie do Lublińca i z powrotem. Potem, po powrocie do Katowic, linią S7 pojedzie do Raciborza. Stamtąd, po trwającym kilkadziesiąt minut postoju obsłuży relację S72 Racibórz – Pszczyna i z powrotem. Dniówka zakończy się wieczornym pociągiem Racibórz – Katowice.

Nieco inaczej będzie w weekendy. Jeden kurs Katowice – Lubliniec – Katowice i potem dwa razy do Tychów Lodowiska i w sobotę relaks, a w niedzielę jeszcze popołudniowa wyprawa tam i z powrotem do Cieszyna, jako Olza.

Jest jednak wielce prawdopodobne, że pierwszy pociąg 21WEa wyjedzie na wymienione trasy wcześniej niż wskazywany przez nas termin 14 października, gdy będzie miała miejsce kolejna korekta rozkładu jazdy. Pełny harmonogram kursowania pierwszego trójczłonowego Elfa 2 w KŚ wygląda tak:

*Fot. fixall

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *