Spodek odjedzie do Poznania

Spośród 48 propozycji, wybranych zostało 16 nazw pod którymi od nowego rozkładu jazdy 2017/2018 wyruszą w trasę pociągi PKP Intercity. Z naszego regionu wygrał „Spodek” i to właśnie pod tą nazwą kursować będzie pociąg kategorii TLK w relacji Katowice – Poznań.


W tegorocznej, trzeciej edycji plebiscytu na nazwy pociągów PKP Intercity do wyboru było 48 propozycji. Partnerami trzeciej edycji akcji byli wojewodowie. To oni zaproponowali nazwy kojarzące się bezpośrednio z danym regionem Polski. Tegoroczny plebiscyt na nazwy pociągów cieszył się dużym zainteresowaniem podróżnych. W internetowym głosowaniu wzięło udział 78,5 tys. osób.

Cieszymy się, że tak wielu podróżnych wzięło udział w plebiscycie na nazwy pociągów. Mamy nadzieję, że przejazdy składami, których nazwy wybrali sami pasażerowie, będą dla nich szczególnie przyjemne – podsumowała Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Dla województwa śląskiego zostały przygotowane przez PKP Intercity, trzy propozycje nazw: Barbórka, Nikiszowiec oraz Spodek dla pociągu, który kursować będzie od grudnia z Katowic do Poznania. Okazało się, że największe uznanie zdobyła ta trzecia propozycja.

Łącznie, najwięcej głosów (6935) pasażerowie oddali na nazwę „Jagiellończyk”, którą otrzyma pociąg IC kursujący na trasie z Białegostoku do Łodzi. Podróżnym spodobały się też takie propozycje jak: „Gietrzwałd” (5997 głosów), „Oscypek” (4048 głosów) czy „Spodek” (3664 głosów), który wygrał z naszego regionu z propozycjami „Nikiszowiec” i „Barbórka”

2 komentarze

  1. Ja głosowałem na Nikiszowiec. Spodek kojarzy mi się głównie z pociągiem Interregio relacji Katowice-Wrocław, którym jechałem parę razy.

  2. Na tej trasie to trzeba by było sie dogadać i puszczać w takcie dwugodzinnym pociągi jako Regioekspres w Relacji Katowice – Bytom -Tarnowskie Góry – Kluczbork – Ostrów Wielkopolski – Poznań.

    Wtedy by miał Bilet samorządowy jakiś większy sens.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *