Za tydzień korekta

Koleje Śląskie poinformowały wczoraj o zmianach w kursowaniu pociągów, które nastąpią po kolejnej korekcie rozkładu jazdy. Nastąpi ona w przyszłą niedzielę, 3 września. Wszystko w związku z kolejnymi etapami prac remontowo-modernizacyjnych zaplanowanymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe. To czwarta korekta rozkładu jazdy spośród pięciu planowanych przez zarządcę infrastruktury. Zmiany będą obowiązywać do 14 października.


Nasz przewoźnik regionalny chce zwrócić szczególną uwagę na najważniejsze zmiany, które zaczną obowiązywać od przyszłej niedzieli. Oto one:

– Na linii S1 (Częstochowa – Gliwice) od 3 IX pojawią się dwa nowe pociągi w niedzielę. Pierwszy z nich zapewni turystom powrót z Żywiecczyzny do Gliwic bez przesiadki w Katowicach (pociąg nr 44204). Drugi będzie kursować w godzinach wieczornych z Gliwic do Katowic (pociąg nr 44206).

– Na linii S4 (Tychy Lodowisko – Sosnowiec Główny) od 4 IX w rozkładzie zostaną wydłużone relacje dwóch pociągów kursujących w dni robocze. Pociąg o numerze 44202 dotychczas kursujący z Katowic do Sosnowca będzie zaczynał kurs z Tychów Lodowiska (odj. 18.41). Analogicznie pociąg numer 44209 z Sosnowca (odj. 19.40) nie będzie kończył kursu w Katowicach, tylko dojedzie do Tychów Lodowiska.

– W związku z wymianą elementów nawierzchni kolejowej na linii S5 (Katowice – Zwardoń) i S58 (Cieszyn – Czechowice-Dziedzice) pojedyncze pociągi będą kursować w skróconej relacji, z pominięciem odcinków Bielsko Biała – Pszczyna lub Bielsko Biała Gł. – Czechowice-Dziedzice. Na pominiętych odcinkach będzie można skorzystać z innych połączeń.

– Na linii S58 (Cieszyn – Czechowice-Dziedzice) kursy dwóch pociągów zostaną wydłużone do relacji Bielsko-Biała – Cieszyn. Od 3 IX pociąg nr 44202/3 będzie kursował w niedziele do Cieszyna (przyj.7.32) z Bielska Białej Gł. (odj. 5.54), zamiast z Czechowic-Dziedzic. Analogicznie od 9 IX pociąg nr 44208/9 będzie kursował w soboty w wydłużonej relacji z Cieszyna (odj. 18.47) do Bielska Białej Gł. (przyj. 20.23), a nie do Czechowic-Dziedzic.

– Cztery pociągi na linii S6 (Katowice – Wisła Głębce) będą przez kilka dni kursować objazdem, z postojem w Chybiu. W terminie 13 – 20 IX będą to pociągi numer 49315 oraz numer 44284, a w okresie od 13 – 21 IX – nr 49313 i 44282.PKP PLK będzie kontynuować prace na odcinku Wisła Obłaziec – Wisła Głębce. Z tego względu na wyżej wymienionym odcinku nadal będzie obowiązywać zastępcza komunikacja autobusowa za wszystkie pociągi. 3 IX wyjątkowo autobus komunikacji zastępczej za pociąg nr 44280 będzie kursować z Wisły Uzdrowiska do Ustronia Polany. 

– Na linii S72 (Rybnik – Bielsko-Biała Gł.) pojedyncze pociągi będą kursować w relacji skróconej do stacji Pszczyna lub Czechowice-Dziedzice. Na pominiętych odcinkach będzie można skorzystać z podjazdów innymi pociągami.

KŚ proszą o zapoznanie się ze szczegółowymi godzinami odjazdów oraz terminami kursowania pociągów: w liniowym rozkładzie jazdy dostępnym n stronie internetowej przewoźnika oraz w internetowych wyszukiwarkach połączeń i na plakatach sporządzanych przez PKP PLK  (dostępnych m.in. na dworcach kolejowych i peronach). W celu uniknięcia pomyłek należy zwracać uwagę na termin obowiązywania danego rozkładu umieszczony tuż pod nazwą linii komunikacyjnej oraz zwracać uwagę na różne warianty kursowania poszczególnych pociągów.

KŚ przypominają także o możliwości wyrażania swoich opinii na temat aktualizowanego rozkładu jazdy. Podróżni mogą wysyłać e-maile ze swoimi sugestiami dotyczącymi wprowadzenia ewentualnych zmian w rozkładzie jazdy na adres rozkladjazdy@kolejeslaskie.com.

5 komentarzy

  1. Z Sosnowcem to akurat odwrotnie jest. Pociąg jeździ Tychy Lodowisko – Katowice a pojedzie Tychy Lodowisko – Sosnowiec Główny. Analogicznie powrót.

  2. Proponuję też żebyście napisali coś o tym jak idą prace remontowe na odcinku Bielsko-B. Lipnik Wilkowice Bystra.

  3. W uzupełnieniu powyższej sugestii dodam, że wykonawca na tym odcinku układa torowisko z szyn ciężkich 60 kg/m na podkładach strunobetonowych. W stosunku do tego po czym do tej pory pociągi z Bielska do Zwardonia jeżdżą to jest prawdziwa rewolucja. Warto o tym napisać kilka słów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *