Pojedzie tramwaj trzeźwości

28 przystanków w trzynastu miastach Mertopolii liczy trasa specjalnego tramwaju, który w czwartek, 31 sierpnia wyjedzie na tory w ramach kampanii „Prowadzę, jestem trzeźwy”. Akcję organizuje Fundacja Trzeźwość wraz z Komunikacyjnym Związkiem Komunalnym GOP.


Jak powszechnie wiadomo kierowcy jadący na podwójnym gazie to plaga polskich dróg i jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa w ruchu. Co najgorsze, po spożyciu za kółko siadają nie tylko kierowcy osobówek, ale też ci zawodowi. Celem zaplanowanej na koniec sierpnia akcji jest promocja bezpieczeństwa w mieście i zachęcanie mieszkańców do walki z problemem nietrzeźwych kierowców, np. poprzez reakcję.

Trasa pojazdu rozpocznie się na przystanku Gliwice Zajezdnia o 9:30., a zakończy o 15:57 w Dąbrowie Górniczej. W tramwaju będzie można się posłuchać o kwestiach związanych z bezpieczeństwem w mieście, dowiedzieć m.in. jak radzą sobie one z problemem nietrzeźwych kierowców.

Na wybranych przystankach będzie czekał policjant, który zaprezentuje jak wykorzystać alkogogle, a na specjalnym torze przeszkód pokaże, jak negatywny wpływ na percepcję ma alkohol. Zainteresowani będą mogli obejrzeć relację live na facebookowym profilu Prowadzę, jestem trzeźwy”. Można tam będzie zobaczyć spotkania z przedstawicielami władz miejskich, które odbędą się wewnątrz tramwaju.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *