Do Zakopanego przez Żywiec z PKP Intercity

Od soboty, 9 września, PKP Intercity uruchomi nowe, weekendowe połączenie z Bydgoszczy do Zakopanego. Skład TLK Halny pojedzie m.in. przez Poznań, Wrocław, Opole i Żywiec. Obiecywane przez przewoźnika i długo wyczekiwane połączenie fragmentem linii nr 97 z Żywca do Suchej Beskidzkiej w końcu doczekają się realizacji.


Pasażerowie planujący wyjazd zarówno do turystycznej stolicy Tatr, jak i Beskidów, od 9 września br. zyskają weekendowe połączenie na trasie Bydgoszcz–Zakopane. Po drodze pociąg TLK Halny zatrzyma się m.in. w Poznaniu, Wrocławiu, Opolu czy Bielsko-Białej. Skład wyruszy z Bydgoszczy przed godz. 6:00, a do Zakopanego dotrze na godz. 18:45. W relacji powrotnej pociąg odjedzie z południa Polski o godz. 10:44, aby dotrzeć do Bydgoszczy na godz. 22:45. Jednocześnie nowo uruchomiony skład PKP Intercity pojedzie trasą przez Żywiec i Suchą Beskidzką zapewniając turystom dojazd do miejscowości, z których można bezpośrednio wyruszyć na szlak w Beskidy Zachodnie – informuje PKP Intercity w wydanym w tej sprawie komunikacie.

TLK Halny to nie jedyna nowość PKP Intercity przygotowana na jesienny wyjazd w góry. Podróżni dotrą do Zakopanego kilkoma pociągami tego przewoźnika. Pasażerowie będą mieć do dyspozycji składy weekendowe m.in. z Krakowa (TLK Malinowski) i ze Szczecina (TLK Haller) oraz codzienne połączenie z Trójmiasta (TLK Karpaty). Dodatkowo, przez cały wrzesień, pociąg EIC Tatry, zamiast tylko w weekendy, będzie kursował codziennie na trasie z Warszawy do Zakopanego. Składami przewoźnika podróżni dojadą także w inne górskie regiony Polski, m.in. w Karkonosze do Jeleniej Góry, w Bieszczady do Zagórza.

Osoby, które zaplanują wyjazd w góry z wyprzedzeniem, mogą liczyć na atrakcyjne zniżki. W ramach oferty Wcześniej-Taniej ceny biletów za przejazd w 2. klasie składem TLK Halny z Bydgoszczy do Zakopanego (oraz w relacji powrotnej) zaczynają się od 56 zł. Studenci czy uczniowie, dzięki przysługującym im ulgom ustawowym, za podróż zapłacą jeszcze mniej. By zmniejszyć czas oczekiwania na zakup biletu w dworcowych kasach PKP Intercity nakłania do korzystania z internetowego systemu sprzedaży lub aplikacji mobilnej, które umożliwiają realizację transakcji.

3 komentarze

  1. Wszystko świetnie 🙂 mam nadzieję,że po modernizacji odcinka Rybnik/Chybie poc pojedzie tamtędy tzn szybciej,niż jakby się miał wlec od Żor do Pszczyny 10 km/h 🙂 pozdrawiam

  2. Z Żor do Pszczyny nigdzie nie ma 10-20 km/h a Czechowic do Ochodzy jest 20 km/h… Ale chyba faktycznie byłoby szybciej przez Chybie. A gdzie wolałbyś zatrzymać dalekobieżne – w Strumieniu czy Chybiu?

  3. Ja jednak zostawiłbym przejazd przez Pszczynę. Nieraz w porannej „Szyndzielni” widziałem sporą ilość osób wsiadających w kierunku Wrocławia, raz także wycieczkę klasową. Wygenerowanie takiej ilości podróżnych przez np. Chybie jest dość wątpliwe, poza tym ma być, albo już jest remontowana linia przez Pawłowice.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *