Sosnowieckie hybrydy już prawie w komplecie

Powoli dobiegają końca dostawy nowych autobusów dla Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu. W stolicy Zagłębia są już wszystkie autobusy spalinowe oraz hybrydowe w wersji 18-metrowej. Do całkowitej realizacji projektu, brakuje już tylko dostawy jedenastu 12-metrowych Volvo 7900 LH.


W ramach realizacji projektu: „Zakup niskoemisyjnego taboru autobusowego w Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej Sp. z o. o. w Sosnowcu”, do stolicy Zagłębia trafi w sumie 78 nowoczesnych i niskopodłogowych autobusów. Do zakończenia dostaw brakuje już bardzo niewiele.

Dotarły do nas już 24 z 35 hybrydowych autobusów marki Volvo 7900 LH i 7900 LAH. Dostawy wersji 18-metrowych już zakończono, trwają ostatnie dostawy 12-metrowych – chwali się PKM Sosnowiec na swoim profilu na Facebooku.

Przypomnijmy, największym wygranym sosnowieckiego postępowania jest Volvo Bus Corporation, które dostarczy do stolicy Zagłębia 35 sztuk autobusów hybrydowych, w tym 25 pojazdów dwunastometrowych (1,45 mln za sztukę) i 10 pojazdów osiemnastometrowych (2,23 mln za sztukę).

Spory kawałek tortu zgarnął również Solaris Bus & Coach, który dostarczy 24 dwunastometrowe autobusy (0,91 mln za sztukę) z silnikami Diesel Euro 6. Wraz z nową dostawą flota Solarisów w Sosnowcu przekroczyła symboliczną liczbę 100 pojazdów. Natomiast 19 autobusów osiemnastometrowych, napędzanych silnikami Diesla dostarczyło EvoBus Polska, który za jednego przegubowego Mercedesa Conecto G.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *