Leo rusza do Budapesztu (na razie autobusem)

Kolejowo-autobusowy przewoźnik LEO Express uroczyście otworzył wczoraj w Krakowie nową linię autobusową. Połączenie, będzie obsługiwać trasę Warszawa – Kielce – Kraków – Nowy Sącz – Poprad – Košice – Miskolc – Budapest. Dzięki skomunikowaniom z innymi kursami LEO Express, na Słowację i Węgry wygodnie dojadą również mieszkańcy Katowic, Łodzi, Torunia, Trójmiasta oraz Słupska. Codzienne kursy wystartują 29 sierpnia.


Nowa linia po raz pierwszy od lat bezpośrednio połączy słowackie Tatry z polskimi miastami, takimi jak Kraków oraz Warszawa. Taka możliwość transportu była bardzo wyczekiwana wśród miłośników Tatr. Dzięki nowej linii turyści czy narciarze dojadą w słowackie góry wreszcie bez pomocy własnego samochodu. Słowackie Tatry i wschodnia Słowacja to region, który ma turystycznie wiele do zaoferowania.

LEO Express połączy również bezpośrednio z Polską również lotnisko w Budapeszcie. Autobusy zatrzymają się po drodze w Miszkolcu, który znany jest z term jaskiniowych oraz ze znajdującego się w pobliżu słynnego regionu winnego Tokaj. Dodatkowo, w okolicy mieści się kilka innych ulubionych przez turystów kurortów oraz parków wodnych.

Fot. LEO Express

Nowa trasa to nie tylko góry, ale również wody termalne, średniowieczne zamki czy malownicze słowackie miasteczka. Dzięki dogodnym nocnym godzinom podróży, nasi pasażerowie mogą już od rana rozpocząć zwiedzanie Budapesztu czy turystycznie atrakcyjnych regionów północno-wschodnich Węgier. Nasze autobusy zapewnią wygodny i ekologiczny dojazd w atrakcyjnej cenie już od 19 złotych. Dodatkowo, dzięki promocji 1+1 gratis, jeszcze więcej osób będzie mogło wybrać się na atrakcyjne wakacje lub weekend w słowackich górach czy termach – zapewnia Peter Jančovič, członek zarządu LEO Express Polska.

Jak widać LEO Express robi wszystko co możliwe, by pozyskać klientów w naszym kraju. My czekamy jednak najbardziej na rozwiązanie sprawy uruchomienia pasażerskich przewozów kolejowych na terenie naszego kraju, bo to dla samego przewoźnika wydaje się być sprawą najistotniejszą do załatwienia.

Fot. LEO Express

 

3 komentarze

  1. Mam pytanie odnośnie biletów.
    Chcemy pojechać na wycieczkę z Katowic do Wielunia z przesiadką w Tarnowskich. Trasa Katowice -> Tarnowskie Góry jest obsługiwana przez KŚ, a Tarnowskie -> Wieluń przez PR. Czy w Katowicach w kasie biletowej bez niczego dostaniemy bilet (lub 2 osobne – Kat.->TG + TG-> Wieluń) do Wielunia? A jak z powrotem (nie wiemy o której będziemy wracać). Z tego co wiem to w Wieluniu kasy są zlikwidowane. Dlatego myślimy o kupnie biletu w pociągu Wieluń->TG u konduktora. Czy powyższy konduktor nie będzie cudował (powie że nie da się) jak powiemy że chcemy do Katowic? A jeśli się da, to co z ceną? KŚ maja mają na odcinku TG->Katowice cenę z liniowej relacji a nie cenę podstawową. Nie chcemy kupować biletów przez internet. Wycieczka będzie zależna od pogody w danym dniu.

    1. Z tego co kojarzę możecie mieć ciężko kupić wspólny bilet na PR+KŚ, chyba, że się coś zmieniło…

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *