Trzej Bracia pojadą do Cieszyna

TRZEJ BRACIA. Tak będzie nazywała się para pociągów Cieszyn – Katowice – Cieszyn, która uruchomiona zostanie przez Koleje Śląskie wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy w grudniu bieżącego roku. Tak zdecydowaliście Wy, wraz z czytelnikami Gazety Codziennej w przeprowadzonym przez obie redakcje konkursie. Zgodnie z jego postanowieniami, Koleje Śląskie zgłoszą zwycięską nazwę jako propozycję nazwy handlowej pary bezpośrednich połączeń grodu nad Olzą ze stolicą województwa i z powrotem.


Drugi etap konkursu polegał na wytypowaniu spośród pięciu propozycji tej jednej, zwycięskiej, którą „ochrzczone” zostaną zarówno poranny kurs z Cieszyna do Katowic jak i popołudniowe połączenie powrotne. 

Od początku Waszymi faworytami na naszym portalu były Cieszynka i Trzej Bracia. Ten duet do ostatniej chwili walczył o palmę pierwszeństwa. Jeszcze wczoraj o godzinie 22 obie propozycje dzieliło 6 głosów różnicy. Ostatecznie o godzinie 11 okazało się, że wybór Czytelników naszego portalu to Trzej Bracia

Po dodaniu głosów oddanych na łamach Gazety Codziennej zwycięska propozycja otrzymała łącznie 73 głosy. Na Cieszynkę głosowało 55 osób. Kolejne miejsca zajęły Cieszyniok (34 głosy) , Piastowski (13 głosów) i Stela (11 głosów)

Zgodnie z ustaleniami zwycięska propozycja została już przekazana do Michała Wawrzaszka, rzecznika prasowego KŚ. Przewoźnik zgłosi Trzech Braci jako nazwę handlową pary pociągów Cieszyn – Katowice – Cieszyn, które rozpoczną kursowanie od wejścia w życie nowego rozkładu jazdy w grudniu bieżącego roku.

My dziękujemy, że z takim zaangażowaniem wzięliście udział w zabawie. Wśród osób, które w pierwszym etapie zgłosiły propozycje nazw rozlosujemy koszulki i rowerowe kamizelki odblaskowe ufundowane przez KŚ. Przewoźnikowi dziękujemy za to, że „podarował” pasażerom jeden ze swoich przyszłych kursów, będącego bądź co bądź, jego ofertą handlową, by ci mogli sobie go nazwać. Zapewniamy, że to nie ostatnia taka zabawa z naszej strony i przygotowujemy kolejne konkursy.

One comment

  1. Zobaczymy jak szybko „Trzej Bracia” zostanie uwalony przez idiotyczne rozkłady PLK gdzie co drugi dzień pociag jedzie o innej porze. Wystarczy teraz zobaczyć rozkłady w wykonaniu PLK

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *