Badają przyczyny wykolejenia

Nadal ustalane są przyczyny zdarzenia, które miało miejsce wczoraj w Tarnowskich Górach. Pociąg Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych wykoleił się podczas kursu z turystami na trasie w kierunku Miasteczka Śląskiego. To pierwszy taki incydent w historii pociągów organizowanych przez SGKW. Ważą się także losy zaplanowanych na przyszły weekend kolejnych kursów.


Nie chcę się wypowiadać o samym zdarzeniu, a tym bardziej o jego przyczynach do momentu aż komisja badająca powody jego zaistnienia zakończy pracę i ogłosi komunikat. Mieliśmy sygnały, że coś niedobrego działo się na torach w tamtym rejonie, jednak nie miejsce i czas by publicznie teraz o tym mówić. Nie chcę też prorokować, czy pojedziemy z turystami w najbliższy weekend. Być może kolejka uruchomiona zostanie na odcinku Bytom – Tarnowskie Góry, a być może na całym dystansie do Miasteczka Śląskiego. Na pewno podamy informację na naszej stronie internetowej – powiedział nam Kamil Czarnecki, prezes SGKW.

My również czekamy na komunikat mówiący o przyczynach zdarzenia, a informację o tym czy kolejka wyruszy w nadchodzący weekend w kolejne kursy, także podamy na naszych łamach.

* Fot. Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *