Wakacyjne podróże w obiektywie

Niestety, trzeba odnotować fakt, że wakacje zbliżają się do końca. Ale publikacja powyższego zdjęcia Przemka Szczepanka to zapowiedź nowego cyklu reportaży, w których zaprezentujemy Wam relacje z kolejowych podróży naszych przyjaciół w ciągu ostatnich tygodni. Będzie ciekawie i dużo, dużo fajnych zdjęć.


Pierwsze z bogatej kolekcji fotografii, które chcemy tu zaprezentować  przedstawia mijankę pociągów na stacji Gryfice. Z jednej strony pociąg TLK Posejdon, pod banderą PKP Intercity, w drugą Regio Szczecin – Kołobrzeg. Pociąg osobowy to jednostka SA109 do złudzenia przypominająca pod względem malowania jednostki tej samej serii, które jeszcze do niedawna jeździły w naszym województwie. Zresztą, SA109 produkowano w Raciborzu, a pociągi o numerach taborowych 005 i 011 można dzisiaj w naszym regionie zobaczyć tylko przy ulicy Raciborskiej. Tyle, że w Katowicach.

Łukasz, Przemek i Damian w ciągu ostatnich tygodni przejechali koleją setki, jeśli nie tysiące kilometrów. W Polsce i za granicą. Na południu i na północy kraju. Dla nas, miłośników, każda taka podróż to wydarzenie i choćby dlatego warto ją opisać. Dlatego już niebawem dużo ciekawych tekstów i  jeszcze więcej takich fotografii jak dzisiejsza, ukazujących jak wyglądało wojażowanie po kolejowych szlakach w czasie kanikuły w roku 2017.

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *