Nazwijmy brata Olzy – finałowy etap

Spośród dziesiątek nadesłanych do nas i naszych partnerów propozycji na nazwę nowej pary pociągów w relacji Cieszyn – Katowice – Cieszyn, która wejdzie do przyszłego rozkładu jazdy, wybraliśmy pięć finałowych propozycji. Ostateczna decyzja należy teraz tylko i wyłącznie do Was.


Wszystkie nadsyłane nazwy były pomysłowe i ciekawe, więc mieliśmy sporo problemów, żeby wyłonić finalistów. Nie brakowało Wam oryginalności i fantazji w wymyślaniu nazw. Teraz to od Was zależy pod jaką nazwą kursować będzie nowa relacja.

Cieszynka, Trzej Bracia, Piastowski, Cieszyniok, Stela – to Waszym zdaniem najlepsze propozycje by nazwać te pociągu i dlatego komisja w składzie: dr Remigiusz Kopoczek – Uniwersytet Śląski w Cieszynie, Michał Wawrzaszek – rzecznik prasowy Kolei Śląskich, Urszula Markowska – Gazeta Codzienna i Jerzy Gościński – Silesia Info Transport, zdecydowała o skierowaniu właśnie tych propozycji do dalszego etapu konkursu. Pod uwagę były brane przede wszystkim dwie rzeczy. Pierwsze to popularność danej propozycji, drugie jej związek ze Śląskiem Cieszyńskim i samym miastem.

Teraz czas na drugą część konkursu. Tym razem będzie to sonda, którą macie do dyspozycji na głównej stronie naszego portalu. Głosować można na każdą propozycję tylko raz z jednego adresu IP (to niezależne od nas). Suma głosów uzyskanych na naszym portalu i w równoczesnym głosowaniu na łamach Gazety Codziennej wyłoni zwycięzcę konkursu. Zwycięży propozycja, która łącznie zbierze największą liczbę głosów. Ta część konkursu potrwa do piątku 18 sierpnia, do godziny 11. Po podliczeniu głosów, jeszcze tego samego dnia, informacja o proponowanej przez Was nowej nazwie połączenia Cieszyn – Katowice – Cieszyn trafi do Kolei Śląskich, które zgłoszą ją jako nazwę handlową pociągu do projektu rozkładu jazdy 2017/18.

Zdecydowaliśmy także, że nagrodzimy dwie bardzo oryginalne propozycje, które wpłynęły. Nasza redakcja specjalne wyróżnienie przyznała propozycji Nareszcie i Da się, za to jak za pomocą tylko trzech słów można określić oczekiwaną od lat w grodzie nad Olzą bezpośrednią komunikacje kolejową ze stolicą województwa, choć organizator przewozów kolejowych odpowiedzialny za ten teren uważał to za fanaberię i rzecz nie do wykonania. Jednak lud swoje wie i to udowodnił …

Gazeta Codzienna przyznała natomiast specjalne wyróżnienie propozycji Tyn z Katowic i Tyn Siódma pięćdziesiąt za oryginalność samą w sobie. Za pierwszą propozycję nagrodą jest koszulka, natomiast za drugą świetna kamizelka odblaskowa np. na rower. Obie ufundowały Koleje Śląskie, a do odbioru są w redakcji Gazety Codziennej w Cieszynie przy ul. Zamkowej 3A, pokój 9.

To tyle, a teraz zapraszamy do głosowania….

Jak powinien nazywać się nowy pociąg w relacji Cieszyn - Katowice - Cieszyn

  • Trzej Bracia (38%, 63 Votes)
  • Cieszynka (33%, 55 Votes)
  • Cieszyniok (18%, 30 Votes)
  • Piastowski (8%, 13 Votes)
  • Stela (3%, 5 Votes)

Total Voters: 166

Loading ... Loading ...

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *