Prace torowe na odcinku Bierawa – Nędza (LK151)

Ostatnio pojechaliśmy sprawdzić postępy prowadzonych inwestycji na linii kolejowej 151 (Kędzierzyn-Koźle – Chałupki). Prace prowadzone są pełną parą, a widok zmieniającego się otoczenia, nowych peronów, słupów trakcyjnych i torów jest dla nas cudowny.


Obecnie trwają prace torowe na odcinkach:
Krzyżanowice – Chałupki
Racibórz – Krzyżanowice
Bierawa – Nędza

O inwestycji na odcinku Krzyżanowice – Chałupki pisaliśmy w artykule Praca wre na linii 151. Większość inwestycji wydaje się być już na ukończeniu. Tor nr 1 i 2 są przejezdne, wszystkie przystanki na odcinku zostały przebudowane i wyposażone w infrastrukturę peronową,część słupów trakcyjnych zostało już wymienionych. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec listopada br. Jest to jak najbardziej realny termin.

W ramach osobnego przetargu prowadzone są prace torowe na odcinku Bierawa – Nędza i Racibórz – Krzyżanowice. Na objętej pracami trasie wymienionych będzie około 35 km torów. PLK odnowią łącznie 28 obiektów inżynieryjnych. Wyremontowane zostaną przeprawy na rzece Psina o długości 91 m i na rzece Bierawa o długości 37 m. Większy poziom bezpieczeństwa zapewnią nowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym oraz wymiana 14 rozjazdów. Bezpieczniej będzie także na przejazdach kolejowo-drogowych. Remont obejmie 15 skrzyżowań torów z drogami.

Dzisiaj prezentujemy parę zdjęć z postępów prowadzonych prac na odcinku Bierawa – Nędza w stacji Kuźnia Raciborska i okolic. W ramach inwestycji na tym odcinku przebudowana zostanie nawierzchnia kolejowa w torze nr 1 w kierunku Nędzy wraz z towarzyszącą infrastrukturą kolejową.

Zakończenie ostatnich prac torowych będących aktualnie w realizacji na LK151 planowane jest pod koniec 2018 roku.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *