E-bus po szwedzku

Elektryczne autobusy spod szwedzkiej marki Volvo zdobywają rynek w Europie. W połowie tego roku na drogi Differdange w Luksemburgu wyjechały 4 nowe, elektryczne autobusy serii 7900 Electric, Gothenburg w przyszłym roku chce wypuścić szwedzkie e-busy na kolejną linię, a Malmö wzbogaci się o 13 nowych Volvo 7900 Electric.


Autobusowy szwedzki operator Nobina jest najważniejszym partnerem marki Volvo, który od ponad 80 lat zamawia tam autobusy. W czerwcu operator zamówił 13 elektrobusów Volvo 7900 Electric do obsługi linii nr 7 w mieście Malmö. Jest to jak do tej pory największe, pojedyncze zmówienie elektrycznego Volvo.

– To naprawdę satysfakcjonujące, że jedna z głównych linii autobusowych w Malmö, będzie w pełni obsługiwana wyłącznie autobusami o napędzie elektrycznym. Pojazdy takiego typu przyczynią się do poprawy środowiska dla wszystkich, którzy żyją, podróżują i spędzają czas w naszym mieście. To jest trend, który naturalnie chcemy zwiększać – powiedział Jörgen Sjöstedt, szef Volvo Buses na rynek Nordycki.

Nowe autobusy Volvo 7900 Electric zużywają o 80% mniej energii niż odpowiednie autobusy z silnikiem diesla. Autobus będzie ładować baterie na końcu trasy. Proces ten będzie trwać od 3 do 6 minut, po czym pojazd wyruszy na kolejny swój kurs linią nr 7 o długości 14,7 km.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *