Będzie biletomat w Cieszynie

Los rzucił nas wczoraj na budowę cieszyńskiego zintegrowanego węzła przesiadkowego przy ulicy Hajduka. Przyznajemy szczerze, byliśmy pod wrażeniem dokonujących się już widocznych praktycznie każdego dnia zmian. Coraz bardziej klaruje się wizja obiektu, który otrzymają mieszańcy miasta już za kilka miesięcy.


Może temu, że prace wyszły już praktycznie z fazy robót ziemnych czy instalacyjnych i temu coraz bardziej widać końcowy efekt spodziewany za kilka miesięcy. Teraz powstaje już to z czego będziemy fizycznie korzystać czyli dworzec autobusowy a, przede wszystkim, zupełnie nowe oblicze budynku starego, zabytkowego dworca kolejowego. Z każdym dniem, staje się on coraz bardziej efektowny i jeśli proces przemiany nie ulegnie zahamowaniu, to już teraz możemy się cieszyć, że będziemy korzystać z naprawdę ładnego obiektu. 

Tyle o tym co widać ludzkim okiem. Wiadomo, że na nowym, cieszyńskim dworcu kolejowym znajdzie się miejsce dla biletomatu Kolei Śląskich. To już wiadomość pewna. A wiemy to stąd, że nasz portal również przyłożył się do tego, że urządzenie zostanie zamontowane na dworcu przy ulicy Hakduka i jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że stanęliśmy na wysokości zadania w załatwieniu temati „Biletomat KŚ w Cieszynie”.

Nie ukrywamy, że cieszy nas to, że będziemy mieli chociaż maluteńki wkład w funkcjonowanie tak potrzebnego miejsca na mapie Cieszyna, jakim będzie węzeł przesiadkowy przy ulicy Hajduka. A zapewniamy, że mamy jeszcze dwie ciekawe inicjatywy dotyczące tego miejsca, które postaramy się przedstawić jak najszybciej po przeprowadzeniu konsultacji z osobami odpowiedzialnymi za przebieg i nadzór nad inwestycją.

4 komentarze

 1. ” Z każdym dniem, staje się on coraz bardziej efektowny i jeśli proces przemiany nie ulegnie zahamowaniu, ” Po pierwsze nie ulegnie gdyż tam robią firmy z Czeskiej Republiki i po prostu pracują. Zajrzyjcie sobie na część autobusową która już od paru dni stoi w bezruchu. Dokładnie chodzi o północny wjazd z ronda na plac gdzie nagle nie zgadzają się krawężniki i ogólnie jest o parę metrów przesunięta ulica. W tej chwili zdjęte jest około parunastu nowych krawężników do ronda gdyż wychodziły na środku jezdni.
  Oryginał fuszery:
  http://www.gmfk.pl/pobierz/zdjecie_rondo_oryginal.jpg
  Oraz zdjęcie z opisem
  http://www.gmfk.pl/pobierz/zdjecie_rondo_z_opisem.jpg

  Pozdrawiam fuszerów

  1. Po pierwsze – firma z Czeskiej Republiki jest podwykonawcą polskiej firmy. Po drugie – projekt jest aktualizowany na bieżąco więc nawet jeśli jest coś położone nie tak, t albo wskutek zmiany projektu a nawet jeśli jest to błąd wykonawcy to nikt im tego nie odbierze. Po trzecie – nie bawimy się w znawców wszystkiego. Po prostu napisałem to co moje oczy widzą, a póki co, przynajmniej ja, wierzę im najbardziej. Zresztą, jutro pokażemy to dokładniej…

 2. „Po prostu napisałem to co moje oczy widzą, a póki co, przynajmniej ja, wierzę im najbardziej.” No ja też widzę co moje oczy widzą i nie znam się żeby i tak zobaczyć fuszerę. Ja też wierzę że kolejową część oddadzą super w terminie 🙂

 3. Po tylu latach patrzenia w Cieszynie na to kolejowe dziadostwo, widok odbudowanej już bryły budynku dworca i tego nowego otoczenie jest naprawdę budujący.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *