Więcej ludzi w PKP Intercity

W pierwszym półroczu 2017 roku, z usług PKP Intercity skorzystało 20,3 mln podróżnych, czyli o 2,6 mln osób więcej niż w tym samym czasie rok wcześniej. Wzrost liczby pasażerów jest widoczny wśród wszystkich grup klientów. To najlepsza półrocze przewoźnika od siedmiu lat.Trend wzrostowy trwa

PKP Intercity zamknęło ubiegły rok liczbą 38,5 mln obsłużonych podróżnych. W tym, spółka odnotowała najlepsze pierwsze półrocze od 2010 roku. Od stycznia do czerwca bieżącego roku pociągami przewoźnika podróżowało 20,3 mln osób, generując 15% wzrost w stosunku do analogicznego okresu w 2016 roku.

– Ponad 3,8 mln osób przewiezionych w czerwcu to dobra prognoza na udany sezon wakacyjny i drugą połowę roku. Mam nadzieję, że 2017 roku zakończymy wynikiem 39,2 milionów pasażerów – mówi Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity.

Praca eksploatacyjna od stycznia do czerwca br. wyniosła blisko 29 mln pociągokilometrów. To rezultat zbliżony do porównywanego okresu w 2016 roku. Dobre wyniki przewozowe nie są zatem efektem uruchamiania nowych pociągów, ale zwiększonego zainteresowania usługami PKP Intercity – dodaje Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity.

Statystyki na półmetku

W pierwszym półroczu 2017 roku najwięcej pasażerów (16,7 mln) podróżowało na pokładach składów ekonomicznych (IC i TLK). Z segmentu pociągów ekspresowych (EIP i EIC) skorzystało blisko 3,2 mln osób, a z przejazdów pociągami międzynarodowymi ponad 0,4 mln klientów.

Podróżni w ciągu ostatnich sześciu miesięcy najchętniej wybierali przejazdy na trasach z Krakowa, Trójmiasta czy Katowic do Warszawy. Największe wzrosty zanotowano w relacjach z Krakowa do Przemyśla (+73%), z Białegostoku do Warszawy (+63%) i z Olsztyna do stolicy (+43%).

Od stycznia do czerwca br. z usług PKP Intercity skorzystało o 40% więcej rodzin, 24% seniorów i 12 % studentów niż w tym samym czasie rok wcześniej.

 

One comment

  1. I to ostatnie dobre wiadomości o większej ilości pasażerów bo przez remonty i objazdy raczej teraz pasażerowie znów będą od kolei uciekać.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *