Zastępczy 14WE wyjechał na trasę

Dzisiaj została odebrana przez Koleje Śląskie, zastępcza jednostka 14WE, która przyjechała do nas w zastępstwie za elfa 2 w związku z opóźnieniem dostawy pierwszego egzemplarza. Jak się nam udało ustalić, zgodnie z zapowiedziami, pociąg trafił na linię S8.


Debiut jednostki 14WE – 02 pod banderą Kolei Śląskich nastąpił dzisiaj o godzinie 14.35, gdy z katowickiego dworca odjechał pociąg nr 44615, relacji Katowice -Lubliniec. Jednostka będzie kursować po naszych torach do momentu, gdy Pesa Bydgoszcz, producent elfów 2, czyli pociągów zamówionych przez naszego przewoźnika i Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego dostarczy pierwszą jednostkę z nowej serii.

Tymczasem, my zaczynamy już zastanawiać się, co wydarzy się po 15 sierpnia, gdy w bazie przy ulicy Raciborskiej, według zapisów wyżej wspominanej umowy, powinien pojawić się elf 2 numer dwa.

5 komentarzy

  1. Czy te nowe elfy (gdy w końcu dotrą na Śląsk) są przewidziane właśnie do obsługi S31/S8, czy może trafią na S1 lub S5, a na wcześniej wymienione trasy zostanie znowu rzucony jakiś stary, używany tabor?

      1. Nie na wszystkich pociągach S1 potrzeba długich jednostek, w obecnych realiach na skróconych Katowice – Gliwice nawet trójczłon starczy…

  2. Kolejne, tym razem już dwie jednostki dopiero na 31.08. Sami o tym pisaliście 🙂 Ciekawe, czy będą to następne 14WE.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *