Dolnośląski 45WE wkrótce pojedzie na testy

Koleje Dolnośląskie chwalą się postępami prac przy produkcji Impulsów po kolejnej wizycie w fabryce NEWAGU w Nowym Sączu. Z informacji udostępnionych przez dolnośląskiego przewoźnika wynika, że pierwszy elektryczny zespół trakcyjnych jest już prawie gotowy. Wkrótce rozpoczną się jego testy.


W Nowym Sączu trwa produkcja nowych pięcioczłonowych Impulsów dla Kolei Dolnośląskich. Składy, które trafią do dolnośląskiego przewoźnika będą najlepiej wyposażonym pociągami regionalnymi w kraju. W sumie będzie ich jedenaście i wzmocnią park taborowy KD pod koniec listopada 2017 roku.

Od jesieni mają się rozpocząć testy jednostek 45WE na dolnośląskich torach.

Trwa właśnie końcowy montaż pierwszych składów, które już na początku sierpnia trafią na testy na tor doświadczalny Instytutu Kolejnictwa w Żmigrodzie. Od jesieni jazdy testowe już po dolnośląskich torach – napisał przewoźnik na swoim profilu na portalu społecznościowym Facebook.

We wnętrzu pojazdu znajdzie się miejsce dla 230 osób, które będą miały do dyspozycji, co wciąż nietypowe dla taboru regionalnego, wygodne siedzenia regulowane w systemie stałego kąta i  profilowane skórzane zagłówki. W pociągu będzie także 290 miejsc stojących. Będą też podnóżki oraz rozkładane stoliki oraz wieszak na ubrania chowany w oparciu. Ponadto, pod każdym z siedzeń znajdzie się gniazdko 230 V z ładowarką USB.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

* Fot. Koleje Dolnośląskie

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *