Koleje Śląskie w czasie Tour de Pologne

W najbliższych dniach przez województwo śląskie przejadą kolarze w 74 edycji Tour de Pologne, w związku z tym na drogach czekają nas spore utrudnienia. W tych dniach Koleje Śląskie spodziewają się większej liczby podróżnych, dlatego śląski przewoźnik sugeruje wcześniejszy zakup biletów, a dla osób na co dzień niekorzystających z połączeń kolejowych wystawi do pomocy informatorów.


30 lipca – w dniu przejazdu peletonu przez Katowice – Centrum Obsługi Pasażera na katowickim dworcu będzie otwarte do godziny 21:00. Przypominamy, że w Centrum można nie tylko zasięgnąć wszystkich niezbędnych informacji, ale również kupić bilet na pociąg. Dodatkowo w tym dniu w godzinach 11:00 – 19:30 na dworcu będzie można spotkać informatorów Kolei Śląskich. Będą oni służyć pomocą w zakupie biletu w biletomacie, sprawdzeniu rozkładu jazdy itp. Informatorów będzie można łatwo rozpoznać po charakterystycznych kamizelkach.

31 lipca w godzinach 16:00 – 20:00 wiślańskie drogi, po których przejadą kolarze, zostaną zamknięte dla ruchu kołowego. Z tego względu w tych godzinach nasze autobusy zastępcze na odcinku Wisła Obłaziec – Wisła Głębce nie będą mogły kursować w pełnej relacji. Wszystkie kursy ZKA w godzinach przejazdu wyścigu będą skrócone do i z Wisły Uzdrowisko. Godziny kursowania pociągów na pozostałej części linii nie powinny ulec zmianie.

3 komentarze

  1. A dlaczego tylko na dworcu w Katowicach? Kolarze pojawią się i zablokują wiele miast w regionie – Zawiercie, Jaworzno, Bielsko, Rybnik, Leszczyny, Zabrze, Tarnowskie Góry, Bytom. A Koleje Śląskie jak zwykle tylko udają, że coś robią… przedłużając godziny otwarcia biura na dworcu i zapowiedź informatorów w Katowicach? A w innych miastach to już byłoby za trudne czyż nie? Jak macie coś robić na odwal – to lepiej w ogóle nie róbcie. A można było na maksa wykorzystać okres Tour de Pologne – współpracować z mediami, z organizatorami wyścigu, reklamować się jako alternatywę do podróżowania po Śląsku w te dni.

  2. Tomik. Znam to z autopsji ludzie krytykowali by po co KŚ wydaje tyle pieniędzy na takie informacje skoro oprócz Katowic każdy rozezna się w utrudnieniach w podróży związanej z wyścigiem kolarskim. W leszczynach przyjdzie na pociąg 10 osób z czego 8 będzie wszystko wiedzieć a w Katowicach na 100 50 nic nie będzie wiedzieć bo są z przesiadek z tzw. świata. Po za tym są informacje , kasy i obsługa . KŚ nie jest sponsorem a ni patronatem aby aż tak angażować się w reklamę.

    1. To nazwijmy tę spółkę „Kolejki Katowickie” i niech w ogóle pozamykają wszystkie kasy – ograniczając się jedynie do Biura obsługi pasażera na stacji w Katowicach… 😉 I tu jest przykład jak niefortunne wybory dokonywane są przez kierownictwo tej spółki. Bo do takiego Zakopanego zawiozą powiedzmy 150 osób. A dzięki zamieszaniu jakie będzie z Tour de Pologne mogliby przewieźć dodatkowo z 5000 osób. Tylko, że musieliby się do tego profesjonalnie przygotować i mieć pomysł jak to zrobić. A tu jak zwykle tego zabrakło. Zostało alibi-biuro w Katowicach z przedłużonymi godzinami otwarcia zamiast masowa akcja informacyjna, informatorzy mobilni na wielu stacjach i informacje na stronie Tour.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *