Utrudnienia między Ligotą a Katowicami

Z powodu awarii pociągu towarowego na remontowanym odcinku LK 139 pomiędzy stacjami Katowice Ligota i Katowice nastąpiło całkowite wstrzymanie ruchu kolejowego na tym odcinku. Pociągi Kolei Śląskich jeżdżą odjazdem przez Hajduki, co wiąże się z opóźnieniami w wysokości 30 minut. 


Z powodu utrudnień na odcinku Katowice – Katowice Ligota od godz 7.00 z powodu usterki pociągu innego przewoźnika wystąpiły utrudnienia w kursowaniu pociągów.
Pociągi:
40910 rel. Tychy Lodowisko – Sosnowiec Gł. odwołany na odc. Katowice Ligota – Sosnowiec Gł.,
40917 rel. Sosnowiec Gł. – Tychy Lodowisko odwołany na odc. Sosnowiec Gł. – Katowice
44178 rel. Katowice – Sosnowiec Gł. odwołany na całej trasie.

Utrudnienia mogą potrwać do około godziny 11:00.


Aktualizacja – 10:50

O godzinie 10:14 szlak na odcinku Katowice Ligota – Katowice został udrożniony. Pociąg towarowy, który od godziny 7:00 blokował ruch na tym odcinku został odstawiony na bocznicę w Katowicach Ligocie. Ruch odbywa się normalnie.

Przyczyna dzisiejszego zamieszania

2 komentarze

  1. Standard puszczanie towarowych przez Katowice Ligota kiedy to PLK wyremontowała pod nich tory np. przez Wyry a utrudnienia występują na śląsku z powodu pseudo remontów i pasażerskie kursują z problemami .W takim przypadku gdy się coś zepsuje to paraliż kompletny.

  2. No dość ciężko dzisiaj, ledwo naprawiona sieć koło Ustronia (z informacji konduktorki około 4 rano i ledwo zdążyli) no i ranna niezapowiedziana wycieczka krajoznawcza przez wsie i lasy, w sumie godzinne opóźnienie. Ale trzeba przyznać, że plan awaryjny został zrealizowany bardzo sprawnie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *