Przetarg na remont torowisk w Częstochowie

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie ogłosiło przetarg na wykonanie inwestycji w systemie projektuj i buduj pod nazwą: „Przebudowa liniowej infrastruktury tramwajowej w Częstochowie (odcinek 1,2,3,4,5a,6)”.  Całkowita długość przebudowywanego torowiska wynosi ok. 13,5 km toru pojedynczego.


Przedmiotem zamówienia ogłoszonego przez MPK Częstochowa jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie 13,5 km toru pojedynczego. Inwestycja zakłada także przebudowę pętli, modernizację i budowę podstacji, a także przygotowanie uzbrojenia pod system informacji pasażerskiej, który ma powstać w ramach odrębnego zamówienia. W sumie zadanie realizowane będzie na sześciu odcinkach:

  1. Kompleksowa przebudowa infrastruktury od pętli tramwajowej przy ul. Fieldorfa Nila do słupa nr 714. Zakłada się, że pętla Fieldorfa Nila zostanie przebudowana na dwutorową i przesunięta, by uwzględnić rezerwę na zmianę przebiegu południowej jezdni al. Wyzwolenia, która zgodnie z planami ma przebiegać w tym miejscu równolegle do jezdni północnej. Ponadto przewidziano budowę nowej podstacji. Przewidziano również budowę nowego przystanku przy tunelu w rejonie pętli Kiedrzyńska.
  2. Przebudowa fragmentu od słupa nr 714 do al. Jana Pawła II, wraz z przebudową pętli przy Kiedrzyńskiej. Przy Dekabrystów przewidziano rozjazdy dla nowej linii w kierunku Parkitki. Istniejąca podstacja ma zostać zmodernizowana.
  3. Obejmuje torowisko od al. Jana Pawła II do ronda Mickiewicza wraz z przejazdem przez aleję Jana Pawła II. Przy al. Jana Pawła II pojawi się dodatkowy przystanek, w kierunku os. Północ.
  4. Dotyczy przebudowy węzła wjazdowo-wyjazdowego na teren zajezdni MPK wraz z przebudową infrastruktury sieciowej i torowej na terenie zajezdni.
  5. Obejmuje al. Pokoju od al. Wojska Polskiego do pętli tramwajowej PKP Raków, wraz z przebudową pętli na dwutorową.
  6. Dotyczy przebudowy jednej z podstacji na terenie zajezdni.

Inwestycja rozpocznie się w momencie złożenia oświadczenia przez MPK Częstochowa potwierdzającego podpisanie umowy o dofinansowaniu unijnym. Projekty budowlane i wykonawcze mają powstać odpowiednio w terminie 8 i 10 miesięcy od daty rozpoczęcia wykonywania zamówienia. Przebudowa torowiska ma zostać przeprowadzona w terminie do 24 miesięcy od daty rozpoczęcia wykonywania zamówienia.

Zgodnie z założeniami ogłoszonego przetargu, w czasie realizacji odcinków 2 i 3 tramwaje mają jeździć odcinkami po jednym torze. Prace przy rozjazdach przy zajezdni wymuszą całkowite wstrzymanie ruchu na całej sieci, ponadto w czasie realizacji odcinków 1 i 5a tramwaje mają nie dojeżdżać odpowiednio do pętli przy Fieldorfa Nila oraz przez al. Pokoju.

Kryterium oceny ofert stanowić będą:

  • termin realizacji – 10%,
  • gwarancja i rękojmia – 10%,
  • cena – 80%.

Oferty w przetargu składać można do 21 sierpnia 2017 roku do godziny 11:00.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *