Nowa generacja miejskiego lwa

MAN zaprezentował nową generację swojego miejskiej wersji autobusu Lion’s City. Z nową generacją MAN wprowadza do swojego modelu wiele innowacji tworząc zupełnie nowy typ autobusu miejskiego, ubranego w całkowicie nowy design.


Kolejna generacja MAN Lion’s City jest zupełnie nowym autobusem miejskim, który odziedziczył jednak silne geny swoich poprzedników. Dzięki wyraźnemu skupieniu się na wydajności, komforcie i ergonomii producent wyznaczył nowe standardy dla wszystkich elementów składających się na całą konstrukcję.

Z zewnątrz nowy autobus wyznacza nowy kierunek w projektowaniu przyszłych modeli spod znaku lwa. Posiada wiele przyciągających wzrok elementów, w tym wyróżniające się linie światła w technologi LED, przeznaczone do jazdy dziennej, typowo czarny panel frontowy z chromowanymi wstawkami, który jest synonimem jakości i duże okna boczne tworzące wrażenie otwartej przestrzeni.

Typowy dla MAN-a kształt świateł pozostał, jednak teraz po raz pierwszy Lion’s City w całości wykorzystuje w nich technologię LED, dzięki czemu zwiększy się ich żywotność i niezawodność. Również wnętrze autobusu zostało wyposażone w energooszczędne światła ledowe główne i ambientowe.

Kierowcy nowego MAN Lion’s City znajdą także zupełnie przeprojektowaną i zoptymalizowaną przestrzeń. Nowe pozycjonowanie przełączników i przyrządów poprawia ergonomie, komfort i łatwość obsługi. Wysokie drzwi kierowcy i podniesione siedzenie poprawi pozycję kierowcy w stosunku do pasażerów wchodzących na pokład pojazdu.

Testy autobusu rozpoczną się we wrześniu br., a oficjalnie nowa generacja wejdzie na rynek wiosną 2018 roku.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *