Autosan CNG na testach w Tychach

Na ulicach Tychów pojawił się AUTOSAN SANCITY 12LF CNG. Pojazd przez najbliższe dwa tygodnie będzie testowany przez tyskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej.


Testowy pojazd to niskopodłogowy model Sancity 12LF z sanockiej fabryki. Pojazd ma 12 metrów długości, zasilany jest sprężonym gazem ziemnym CNG, przeznaczony do obsługi miejskiego ruchu pasażerskiego. Autobus został wyposażony w silnik amerykańskiego producenta Cummins o pojemności 8,9 litra i mocy 239 kW (320 KM), spełniający normy czystości spalin Euro 6. Eksploatacja tego typu autobusów przyczynia się do poprawy jakości środowiska naturalnego, a przez to do redukcji tak dokuczliwego w ostatnich latach smogu.

SANCITY 12LF CNG posiada możliwość obniżenia stopni wejściowych za pomocą systemu ECAS, co sprawia, że pasażerowie mają bardzo łatwy i wygodny dostęp do wnętrza autobusu. W pojeździe zastosowano wiele nowoczesnych rozwiązań, które czynią podróżowanie nim bezpiecznym i komfortowym. Paliwo zmagazynowane jest w czterech butlach kompozytowych o pojemności 315 dm3 każda, umieszczonych wzdłużnie na dachu autobusu. Aby podróż autobusem była komfortowa dla pasażerów przestrzeń pasażerska jest klimatyzowana, ponadto pojazd posiada wywietrzniki dachowe sterowane elektrycznie oraz okna przesuwne, zespół wentylacyjny w ścianie przodu oraz wentylatory elektryczne (nawiewowy i wyciągowy) w dachu. Podłoga autobusu została pokryta wykładziną antypoślizgową. Pojazd może zabrać do 94 pasażerów, oczywiście jest niskopodłogowy i przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych.

W trakcie dwutygodniowych testów autobus będzie można najczęściej spotkać na linii 268.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *