NEWAG chwali się zmodernizowanymi wagonami

NEWAG S.A. zmodernizował dla PKP Intercity 16 wagonów. Wszystkie zostały już dostarczone do przewoźnika. Cechą charakterystyczną zmodernizowanych wagonów, które otrzymały oznaczenie 168A, jest nowoczesna aranżacja sufitu oraz duża przestrzeń na większy bagaż i rowery.


Do nowosądeckich hal wagony przyjechały jako 111A, a wyjechały z fabryki oznaczenie jako 168A. Przygotowane zostały głównie z myślą o obsłudze pociągów, gdzie występuje duże zapotrzebowanie na przewóz większego bagażu i rowerów.

W wagonach są nowoczesne toalety w systemie zamkniętym, zupełnie inaczej rozwiązano system nawiewu i klimatyzacji. Uwagę przyciąga nowoczesna aranżacja sufitów. Fotele są regulowane a pod każdym z nich znajdują się gniazdka. W przestrzeni pasażerskiej są także duże wyświetlacze systemu informacji pasażerskiej oraz monitoring. W wyposażeniu zwracają uwagę specjalne szyfrowane zamki przy wieszakach na rowery, które, w razie zacięcia, można otworzyć kluczem posiadanym przez konduktora. PKP Intercity po raz pierwszy zastosowało takie rozwiązanie.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

* Fot. NEWAG S.A.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *