Dwa autobusy więcej na S4

Od dzisiaj zostaną uruchomione dwa dodatkowe autobusy zastępcze na odcinku Tychy – Katowice. Takie rozwiązanie „wymogli” na Kolejach Śląskich pasażerowie, którzy chcą rankiem jak najszybciej dotrzeć do Katowic uważając, że ta forma dojazdu do stolicy województwa bardziej sprawdzi się w naszej aktualnej remontowej rzeczywistości.


Ze względu na trudności w skomunikowaniu pociągów dla pociągu 44216 Tychy Lodowisko (7:10) – Tychy (7:19) od 12 lipca zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa od stacji Tychy w kierunku Katowic. Będą kursować dwa autobusy zastępcze. Pierwszy bezpośrednio z Tychów do Katowic, drugi do stacji Katowice Ligota, z uwzględnieniem przystanków pośrednich.

Powyższa sytuacja związana jest z pracami remontowo-modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury. Mamy nadzieję, że dodatkowa ZKA poprawi możliwości dojazdu naszych pasażerów do Katowic na godzinę 8:00 i chociaż częściowo zniweluje zaistniałe niedogodności – tłumaczą powody zastosowania takiego rozwiązania Koleje Śląskie w opublikowanym w tej sprawie komunikacie.

Szczegółowe godziny kursowania pociągów można znaleźć w Liniowym Rozkładzie Jazdy na stronie KŚ.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *