„Londyńczykiem” po Częstochowie za darmo

W wakacje można za darmo podróżować po Częstochowie wyjątkowym autobusem, który został uruchomiony w ramach atrakcji turystycznej. Codziennie, do ostatniego dnia sierpnia, w godz. 12.00 – 18.00 piętrowy autobus zabierze chętnych na bezpłatne przejażdżki po częstochowskim centrum.


Pojazd oznaczony numerem 034 rozpoczyna i kończy swoje trasy na łączniku między ulicami Śląską i Nowowiejskiego. Kursy rozpoczynają się o pełnej godzinie, począwszy od godz. 12.00. Każdy przejazd trwa około 40 minut. Na pokładzie autobusu obecny jest przewodnik, który opowiada o obiektach zlokalizowanych w sąsiedztwie trasy i innych ciekawostkach. Pasażerowie mogą też skorzystać z darmowej sieci wi-fi.

Szczegółowy schemat trasy linii turystycznej 034 dostępny jest poniżej, a także na przystanku początkowym „RATUSZ” i przystankach pośrednich: „STARY RYNEK” (przy ul. Krakowskiej bezpośrednio przed placem Daszyńskiego), „PLAC BIEGAŃSKIEGO” (przy Racławickiej, za kościołem św. Jakuba), „BRAMA JASNOGÓRSKA” (przy ul. Klasztornej vis a vis parkingu). Przejazdy będą odbywały się z udziałem przewodnika, który opowie o historii miasta, obiektach zlokalizowanych w sąsiedztwie trasy przebiegu autobusu i ciekawostkach związanych z miastem. W autobusie będzie dostępne bezpłatne wi-fi. Nad bezpieczeństwem przejazdów będzie czuwał strażnik miejski. Przejazdy autobusem londyńskim będą bezpłatne. Zapraszamy do skorzystania z tej wyjątkowej i niezapomnianej podróży „londyńczykiem” ulicami Częstochowy tego lata.

Trasa autobusu 034

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *