Volvo z dubletem w Świerklańcu?

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Świerklańcu otworzyło koperty w ponowionym przetargu na dostawę dwóch autobusów hybrydowych klasy MIDI. Jedyną propozycję przedstawiło Volvo i, co ważne, mieści się ona w szacunkach przewoźnika. Będą to pojazdy potocznie określane jako „autobusy ANH10”.


W pierwszym podejściu, w przetargu na dostawę dwóch sztuk fabrycznie nowych, niskoemisyjnych, niskopodłogowych, autobusów komunikacji miejskich dwuosiowych o napędzie hybrydowym (spalinowo-elektrycznym) o długości całkowitej zawierającej się w przedziale od 8,5 metra do 10,70 metra, wpłynęła tylko jedna oferta.

Za premierowe hybrydowe midibusy w Polsce Volvo Bus Corporation zaproponowało kwotę 3,120 mln złotych netto, co daje jednostkową krótkiego Volvo 7900 Hybrid na poziomie 1,56 mln złotych netto. Oferta złożona przez Volvo przekroczyła budżet zamawiającego, w związku z czym w Świerklańcu postanowiono unieważnić przetarg.

W ponowionym przetargu PKM Świerklaniec otrzymał jedną ofertę. Ofertę opiewająca na cenę 3,296 mln złotych brutto złożyło Volvo. Daje to cenę jednostkową za model 7900 Hybrid w wariancie midi w wysokości 1,34 mln zł netto. Co warte podkreślenia, złożona oferta mieści się tym w budżecie założonym przez przewoźnika, który wynosi 3,345 mln złotych brutto.

Warto wspomnieć, że już wcześniej w Świerklańcu rozstrzygnięto przetarg na dostawę ośmiu hybrydowych autobusów typu 7900 w wersji dwunastometrowej. Kontrakt wart ponad 13 mln złotych brutto również zgarnęło Volvo, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *