PESA chwali się zdjęciami Elfa 2

Na torze doświadczalnym Instytutu Kolejnictwa w Żmigrodzie trwają testy elektrycznego zespołu trakcyjnego ELF 2 – poinformowała PESA Bydgoszcz S.A. To końcowy etap badań niezbędnych do homologacji pojazdów 21-WEa zamówionych w październiku 2016 roku przez Koleje Śląskie.


Jak czytamy w komunikacie przygotowanym przez producenta, projektując przeznaczony dla obsługi ruchu regionalnego ezt ​najnowszej generacji PESA, postawiła przede wszystkim na bezpieczeństwo podróżnych i obsługi. Bydgoska firma już wcześniej, jako jedna z pierwszych na świecie, wprowadziła do produkcji tabor spełniający najwyższe normy bezpieczeństwa i wytrzymałości (EN 12663-1 oraz EN 152227) przy trwałości konstrukcji 30 lat. Obok bezpieczeństwa kluczowym jest komfort pasażerów i obsługi. Elf 2 charakteryzuje się ​ciekawym designem, nowoczesnymi, jednoprzestrzennymi, klimatyzowanymi wnętrzami, wyposażonymi w wygodne fotele i dynamicznym systemem informacji pasażerskiej.

Pojazdy wyposażone są ​w interkom zapewniający komunikację ​podróżnych z maszynistą ​oraz system emisji reklam i zliczania pasażerów. Posiadają ​monitoring wewnętrzny i zewnętrzny, nowoczesne systemy diagnostyki online pozwalające na bieżącośledzić ​pracę ​najważniejszych podzespołów pojazdu, co ogranicza do minimum możliwość ​wystąpienia usterki oraz skraca czas reakcji serwisu. W pojazdach przewidziano od 100 do 190 miejsc siedzących; w zależności od konfiguracji. Spełniają one wymogi normy TSI w zakresie udogodnień dla osób niepełnosprawnych poprzez odpowiednio zaprojektowaną ​i wyposażoną ​kabinę ​WC w układzie zamkniętym, oznakowanie oraz wyposażenie w windę elektryczną i rampę składaną.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

* Fot. PESA Bydgoszcz S.A.

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *