Kolejne Urbino także już w Żywcu

Fot. UM Żywiec

W ostatnich dniach na ulicach Żywca pojawiło się siedem nowych autobusów dla MZK Żywiec. To ekologiczne, bezpieczne i przyjazne osobom niepełnosprawnym Nowe Urbino 12. Zastąpią wysłużone pojazdy, które dotychczas znajdowały się w taborze żywieckiego przewoźnika.


Miasto zakupiło 7 nowych Solarisów Urbino 12. To autobusy niskopodłogowe przyjazne dla osób niepełnosprawnych, matek z dziećmi i seniorów. Autobusy te spełniają też najbardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin. Są wyposażone w system informacji pasażerskiej, a także zapewniający bezpieczeństwo pasażerów monitoring.

W tym momencie nasz tabor liczy 35 autobusów, z czego 25 to solarisy, 5 marki DAB, 4 neoplany i 1 mercedes. Zostało nam już tylko 5 autobusów wysokopodłogowych, reszta to pojazdy niskopodłogowe. 18 autobusów jest klimatyzowanych – wylicza prezes MZK Żywiec Leszek Kamiński.

Zakup autobusów realizowany jest w ramach Projektu p.n. „Stworzenie zintegrowanego systemu dynamicznej informacji pasażerskiej wraz z zakupem autobusów niskopodłogowych na terenie Miasta Żywiec” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.  Wartość całego Projektu to niecałe 11 milionów złotych. Dofinansowanie unijne wyniesie ponad 7,5 miliona złotych. Wkład własny miasta to przeszło 3,4 miliona złotych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *