Leasing na 75 autobusów w MPK Kraków

W zeszłym tygodniu krakowski MPK ogłosił dwa przetargi na zakup w formie leasingu finansowego łącznie 75 nowoczesnych autobusów. Wśród zamówionych autobusów mają być pojazdy przystosowane do wyjazdów na dłuższe trasy, także poza granice miasta.


Zamówienia obejmują dostawę 38 autobusów przegubowych i 37 autobusów standardowych o długości 12 metrów, wśród których 7 autobusów będzie przystosowanych do wyjazdów na dłuższe trasy poza granice miasta i zostaną wyposażone m.in. w tachograf samochodowy, bagażnik, apteczkę doraźnej pomocy oraz w wysokie, miękkie fotele z zagłówkami, podłokietnikami i w pasy bezpieczeństwa dla pasażerów.

Wszystkie autobusy będą niskopodłogowe, wyposażone w klimatyzację, nowoczesny system informacji pasażerskiej złożony z głosowego zapowiadania przystanków i tablic elektronicznych, monitoring, automaty biletowe oraz porty USB do ładowania smartfonów.

Kryterium wyboru nowych autobusów będzie nie tylko cena, ale także kryteria techniczne, które stanowią aż 40 proc. wyboru oferty. Po podpisaniu umowy producenci będą mieć 7 miesięcy na realizację i dostawę do Krakowa nowych pojazdów. Termin otwarcia ofert został wyznaczony na 1 sierpnia. Wtedy poznamy producentów, którzy będą walczyć o dostawę autobusów do Krakowa.

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *