Bezpłatne linie autobusowe w Rudzie Śląskiej

Ruda Śląska rusza z pilotażowym programem bezpłatnej komunikacji. W wakacyjne weekendy na terenie miasta będą kursowały dwie specjalne linie autobusowe W1 i W2. Dzisiaj po raz pierwszy wyjadą na ulice. Będą kursowały w każdą sobotę i niedzielę wakacji oraz 14 i 15 sierpnia.


Nowe linie W1 i W2 kursować będą w soboty i niedziele od 24 czerwca do 27 sierpnia. Linie funkcjonować będą również 14 i 15 sierpnia, czyli w długi weekend. Co ważne, wszystkie autobusy kursujące w ramach tych linii będą przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Obydwie linie będą miały charakter okrężny. Linia W1, obsługująca północne i centralne dzielnice, kursować będzie od Orzegowa przez Rudę, Czarny Las, Nowy Bytom, Chebzie, Godulę do Orzegowa. Natomiast linia W2, przebiegająca przez południową i centralną część miasta, poprowadzi od Halemby przez Kochłowice, Bykowinę, Wirek, Nowy Bytom, Czarny Las, Wirek, Bielszowice z powrotem do Halemby.

Chcemy zachęcić mieszkańców, zwłaszcza młodych ludzi, do korzystania z wielu naszych obiektów sportowych i rekreacyjnych, do których teraz dojadą za darmo – podkreśla prezydent miasta Grażyna Dziedzic.

Wprowadzenie bezpłatnej komunikacji na czas wakacyjnych weekendów ma kosztować miasto 86 tysięcy zł. Kwota ta będzie doliczona do składki rocznej, którą miasto płaci KZK GOP.

Rozkład jazdy linii W1: Tutaj

Rozkład jazdy linii W2: Tutaj

One comment

  1. Tramwaj 18 zlikwidowała, to teraz przymierza się bezpłatnymi autobusami do zlikwidowania całej sieci

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *