Propozycje tramwajów dla TŚ #3

Który z producentów lekkiego taboru szynowego wystartuje w nadchodzącym przetargu na nowy tabor dla Tramwajów Śląskich? Wszystko będzie zależeć od specyfikacji technicznych, a w dużej mierze na kryterium oceniania ofert. Niskie kryterium uwzględniające cenę jednostkową może przyciągnąć zagranicznych producentów. Czy w taborze TŚ mogą pojawić się tramwaje Bombardiera?


Bombardier w swojej ofercie posiada rodzinę tramwajów FLEXITY, które w łatwy sposób można dostosować do potrzeb każdego miasta. DO chwili obecnej ponad 3 000 pojazdów FLEXITY zostało zamówionych lub aktualnie są w użytku na całym świecie z czego w Polsce operuje prawie 100 tramwajów w Łodzi, Krakowie i Gdańsku.

  • FLEXITY – tramwaje z tej rodziny mogą różnić się wyglądem i kształtem zapewniając tym samym idealne rozwiązanie dla operatorów chcących dostosować pojazd idealnie dopasowany do ich infrastruktury miejskiej. Modułowe podejście FLEXITY jest stosowane do 100% niskopodłogowych pojazdów i zapewnia maksymalną elastyczność.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

One comment

  1. Z praktycznego punktu widzenia sugerowałbym standaryzację taboru od jednego lub dwóch producentów ze wskazaniem na krajowych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *