Niespodziewane 14WE

Fot. Przemysław Szczapanek

W długi czerwcowy weekend sprawne oko może wypatrzyć ciekawe kombinacje taborowe przeprowadzane przez Koleje Śląskie. Jest to też swoista atrakcja, dla podróżnych, ponieważ na liniach, po których na co dzień konkretne składy nie kursują, akurat przez ten weekend będą widoczne.


Jednostki 14WE na co dzień obsługują linie S8/S31 Lubliniec – Oświęcim, ale w ciągu czerwcowego długiego weekendu można je zaobserwować na liniach po których dotąd nie kursowały. Żeby jeszcze tego nie było mało obie jednostki, które posiada nasz wojewódzki przewoźnik, jeżdżą w trakcji podwójnej.

Wczoraj podwójny skład był widoczny na linii S6 Katowice – Wisła Głębce, dzisiaj z kolei można było go wypatrzyć m.in. w Bielsko-Białej na linii S5 w relacji Katowice – Zwardoń.

Ciekawi nas gdzie jeszcze pojedzie nietypowy zestaw w ciągu tego weekendu?

4 komentarze

  1. Jechałem w czwartek (15-go) do Zwardonia pierwszym rannym pociągiem, który był zestawiony z dwóch spiętych 14WE 01 i 03. Pierwszy raz jechałem tym składem i zrobił na mnie zaskakująco dobre wrażenie. Jest w nim jednak jeden szkopuł, brak śmietniczek przy siedzeniach. W Zwardoniu zapytałem konduktora dlaczego w tym pociągu nie ma śmietniczek? W odpowiedzi usłyszałem, że w tych składach pojemnik na śmieci jest tylko w ubikacji. Nie wiem kto takie rozwiązanie wymyślił, ale chyba ktoś kto nie jeździ pociągami. Efekt tego, czyli śmieci na podłodze pod siedzeniami, był już widoczny w Zwardoniu, a jechało niewiele osób..
    Może to jest praktyczne rozwiązanie dla sprzątających, bo nie muszą opróżniać n śmietniczek, tylko przelecą się miotłą i mopem po składzie i pozamiatane, ale dla pasażera już nie, a przecież o niego tu chodzi.

  2. Szkoda, że odbyło się to kosztem odwołania innych pociągów ( Częstochowa-Żywiec) w dniu 16.06.17r , oraz uruchomienia nie opłacalnego pociągu do Zakopanego.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *