Za nami kolejne Czech Raildays

Fot. Damian Kazimierczak

Od wtorku do wczoraj w Ostrawie odbyła się kolejna edycja targów kolejowych Czech Raildays 2017. Tradycyjnie już, imprezę zdominowały czeskie firmy, szczególnie te proponujące rozwiązania technologiczne i elektroniczne dla transportu zbiorowego.


Czech Raildays to coroczna prezentacja tego, co różnoracy producenci chcą zaprezentować i sprzedać potem przedstawicielom firm zajmujących się infrastrukturą nie tylko kolejową a także samym przewoźnikom. Ci ostatni również prezentują swój najnowszy tabor lub to, co niebawem ten park taborowy zasili, jednak w tym roku nie zapowiadano szczególnie głośno niczego nowego, stąd oferta przewoźników była ciekawa, ale bez żadnych zapowiadanych „hitów”.

Może też dlatego, że od kilku lat pokaz ten jest coraz mniej spektakularny, bo największa część wystawców stanowią wspomniani producenci części czy podzespołów dla firm remontujących i utrzymujących infrastrukturę kolejową. A to już tak widowiskowe jak nowa lokomotywa czy inny gotowy pojazd nie jest. Niemniej, jesteśmy winni tego, by odnotować, że impreza się odbyła.

O ile zainteresowanie naszych miłośników kolei imprezą nie słabnie, o czym poniżej, o tyle coraz mniej na CRD widziane są polskie firmy. Z naszych „potentatów” jedynie Solaris prezentował w Ostrawie swój elektryczny autobus.

Niemniej, jutro przedstawimy Wam obszerne fotoreportaże Damiana i Oliwiera z tego, co najciekawsze, naszym zdaniem, zostało zaprezentowane w Ostrawie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *