Świerklaniec powtarza przetarg na hybrydy

Fot. PKM Świerklaniec

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Świerklańcu nie zraziło się wysoką ceną w pierwszym przetargu na zakup hybrydowych autobusów klasy MIDI i po raz drugi próbuje zakupić pierwsze tego typu pojazdy w Polsce. Czy tym razem się uda nabyć pojazdy, który zwane są autobusami ANH10?


W pierwszym podejściu, w przetargu na dostawę dwóch sztuk fabrycznie nowych, niskoemisyjnych, niskopodłogowych, autobusów komunikacji miejskich dwuosiowych o napędzie hybrydowym (spalinowo-elektrycznym) o długości całkowitej zawierającej się w przedziale od 8,5 metra do 10,70 metra, wpłynęła tylko jedna oferta.

Za premierowe hybrydowe midibusy w Polsce Volvo Bus Corporation zaproponowało kwotę 3,120 mln złotych netto, co daje jednostkową krótkiego Volvo 7900 Hybrid na poziomie 1,56 mln złotych netto. Oferta złożona przez Volvo przekroczyła budżet zamawiającego, w związku z czym w Świerklańcu postanowiono unieważnić przetarg.

Kryterium oceny ofert stanowić będą cena – 60% oraz warunku techniczno-eksploatacyjne – 40%. Chętnych na dostawę autobusów ANH10 poznamy 5 lipca 2017 roku o godzinie 12:30.

Całe zamówienie powinno zostać zrealizowane do końca grudnia 2017 roku.

One comment

  1. Pierwsze autobusy hybrydowe jakie pojawiły się w normalnych kursach rozkładowych posiada PKM Sosnowiec, i są to 18 metrowe solarisy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *