Dolnośląskie chwalą się nowym Impulsem

Fot. Koleje Dolnośląskie

Koleje Dolnośląskie pochwaliły sie powstającymi właśnie w Nowym Sączu nowymi Impulsami. Przewoźnik zaprezentował pierwszą prawie gotową jednostkę, która już wkrótce trafi na dolnośląskie tory. Jak zapowiadają przedstawiciele spółki, będzie to pociąg jakiego na polskich torach, w ruchu regionalnym jeszcze nie ma. Co takiego będą miały nowe Impulsy KD?


W Nowym Sączu trwa produkcja nowych pięcioczłonowych Impulsów dla Kolei Dolnośląskich. Mają to być najlepiej wyposażone pociągi regionalne w Polsce. W sumie, Dolny Śląsk zyska jedenaście takich elektrycznych zespołów trakcyjnych. Zgodnie z umowy nowe pojazdy trafią do przewoźnika do końca listopada 2017 r.

Nowym, prawie gotowym Impulsem pochwalił się w mediach społecznościowych Jerzy Michalak, członek zarządu województwa dolnośląskiego. Co takiego sprawi, że pociągi KD będą takie „naj”?

Fotele mają być – co wciąż niezwykle rzadko spotykane w taborze regionalnym – regulowane w systemie stałego kąta i będą posiadać profilowane skórzane zagłówki. Oprócz tego będa też podnóżki oraz rozkładane stoliki i wieszak na ubrania chowający się w oparciu. Ponadto, pod każdym z siedzeń znajdzie się gniazdko 230 V z ładowarką usb, co jest zupełną nowością w pociągach regionalnych.

W powyższym przetargu, co niestety nie zawsze jest normą, postawiono przede wszystkim na wygodę i udogodnienia dla personelu.

Fot. Koleje Dolnośląskie

5 komentarzy

  1. Eee, gdzie Wy tam widzicie „pierwszą prawie gotową jednostkę”? Na zdjęciu widać pomalowane pudło, a to dopiero trzeba wyposażyć, zrobić próby statyczne, dynamiczne, odbiory. Pan Michalak robi nieustanną kampanię w sieci, ale to jeszcze nie jest prawie gotowy impuls…

    1. Ale potrafią wokół tego robić pozytywna kampanię. U nas podpisali umowę i nic. Elf2 gdzieś tam pojechał, jakieś badania zrobił i życie toczy się dalej. Zapewniamy jednak, że u nas jest na czerwono w kalendarzu napisane, kiedy pierwszy Elf2 ma być przekazany KŚ i już kilka tygodni przed tym terminem zaczniemy pytać co i jak

  2. Bo tak po prawdzie to KŚ posiada jeden jedyny wygodny i komfortowy EZT właśnie Impuls z Newagu reszta to badziewie Elfy z Pesy !!!

  3. Gdyby nie te elfy z PESY, to nie byłoby dziś czego zbierać z kolei na Śląsku… Może nie są idealne (impulsy również nie są), ale wykonują codziennie setki kilometrów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *