MAN CNG na testach w Krakowie

Fot. MAN Truck & Bus

Od 5 maja Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie testuje kolejny już niskopodłogowy autobus marki MAN, zasilany sprężonym gazem ziemnym, spełniającym najwyższe normy emisji spalin Euro 6.


Od piątku, na trasie linii 503 z Nowego Bieżanowa Południe do Górki Narodowej, można spotkać testowy autobus MAN Lion’s City CNG (A21) zasilany gazem ziemnym. Pojazd ten ma długość 12 m, szerokość 2,5 m i może jednocześnie przewieźć 86 osób w tym 30 na miejscach siedzących.

Wyposażony jest w system informacji i obsługi pasażerskiej tj. tablice kierunkowe, urządzenie zapowiadające przystanki oraz trzy kasowniki elektroniczne. Dodatkowo posiada funkcję tzw. przyklęku, obniżającą prawą stronę autobusu poprawiając przy tym komfort przy wsiadaniu i wysiadaniu oraz przystosowany jest dla osób o obniżonej sprawności ruchowej.

Doświadczenia zebrane podczas eksploatacji testowanych autobusów będą wykorzystane przy zakupie kolejnych ekologicznych autobusów dla krakowian. Testy potrwają ponad dwa tygodnie, do 22 maja br.

2 komentarze

  1. Zastanawiam się co ta informacja ma wspólnego ze Śląskiem w portalu który ma nazwę Silesia? Nie ma tematów do pisania związanych z naszym regionem?

    1. Niemal od początku naszej działalności piszemy na temat wydarzeń z województw małopolskiego, opolskiego i dolnośląskiego, a także i z Czech.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *