Pierwszy rok Autosanu na prostej

Fot. Autosan Sp. z o.o.

Były życzenia i tort z jedną świeczką. Spółka Autosan świętowała swój pierwszy rok działalności po tym jak została wyprowadzona ze stanu upadłości likwidacyjnej. Teraz producent autobusów z Sanoka próbuje odbudować pozycję na rynku, między innymi poprzez produkcję autobusów zasilanych sprężonym gazem CNG i o napędzie elektrycznym.


Po niemal trzech latach działania w stanie upadłości likwidacyjnej przedsiębiorstwo AUTOSAN zyskało nowego właściciela, którym jest Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością AUTOSAN. Jej udziałowcami są Spółki: PIT-RADWAR S.A. i Huta Stalowa Wola S.A.

Trzy lata upadłości odcisnęły wyraźne piętno na sytuacji AUTOSAN-u, stworzyły wiele problemów związanych z jego działalnością. Trzeba ogromnego wysiłku i oczywiście czasu, aby odbudować pozycję Spółki na rynku. Przez ostatni rok w firmie wdrożonych zostało wiele zmian organizacyjnych, zatrudniono nowych pracowników. Na bieżąco prowadzone są zmiany produktowe, procesy homologacyjne.

Od podstaw stworzony został pierwszy autobus na napęd alternatywny – sprężony gaz ziemny CNG, który swoją premierę miał na ubiegłorocznych targach TRANSEXPO w Kielcach, a obecnie testowany jest przez potencjalnych Klientów. Trwają prace nad opracowaniem ostatecznej konstrukcji i zbudowaniem pierwszego autobusu z napędem elektrycznym. Przede wszystkim zaś prowadzone są intensywne działania w kierunku odbudowania portfela zamówień Spółki.

Fot. Autosan Sp. z o.o.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *