Koleje Czeskie zmodernizują swoje Pendolino

Fot. Zeleznicar

W najbliższych miesiącach Koleje Czeskie zmodernizują swoje jednostki serii 680, czyli popularne Pendolino. Flagowe pociągi czeskiego przewoźnika kursują już od 12 lat, a teraz przyszedł czas na ich naprawy, które zostałą połączone z liftingiem wnętrza pojazdów.


Zmiany w zmodernizowanych pociągach będą widoczne przede wszystkim wewnątrz pojazdu. Czeskie jednostki zyskają nowoczesny system informacji pasażerskiej, który jest teraz standardem w nowoczesnych pociągach.

Przedziały pasażerskie, siedzenia, toalety, przedziały bistro wykazują już oznaki zużycia – wyjaśnia powody remontu członek Zarządu Kolei Czeskich Miroslav Kupec

W pociągach wymienione zostaną siedzenia i wewnętrzne ściany boczne. Nowe będą podłogi oraz kabiny WC. Pojawi się również lepsze, energooszczędne oświetlenie. Z myślą o dzieciach powstanie także małe kino.

Pendolino są naszą wizytówką, i aby utrzymać swoją indywidualność i wyjątkowość, trzeba wykonać bardziej radykalne prace. Ponadto wymiana wybranych elementów przyniesie znaczące oszczędności. Spowoduje to na przykład zmniejszenie zużycia energii, dzięki czemu zaoszczędzimy do 12 mln koron rocznie przez zmniejszenie opłat za korzystanie z infrastruktury kolejowej – powiedział członek Zarządu czeskich kolei Michal Štěpán.

Prace modernizacyjne. które mają tchnąć nowe życie w pociągi, wykona czeska spółka DPOV. Ich koszt to 168 mln koron, co w przeliczeniu daje nam ponad 25 mln zł. Wszystkie prace mają zostać wykonane do lata 2018 roku.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

* Fot. CD

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *