Od jutra bilety do Zakopanego

Fot. www.ezakopane.pl

Koleje Śląskie oficjalnie ogłosiły rozpoczęcie sprzedaży biletów na komercyjne kursy z Katowic do Zakopanego, które zaplanowane są na 29 kwietnia i 3 maja. Jeśli propozycja się przyjmie, za kilka miesięcy kursy na Podhale mają znaleźć się w rozkładowej ofercie naszego przewodnika.


Przejazd do Zakopanego będzie trzecim w historii spółki okazjonalnym połączeniem, dzięki któremu można dojechać poza województwo śląskie do bardzo atrakcyjnej turystycznie miejscowości. W lipcu i sierpniu 2012 roku Koleje Śląskie zorganizowały dwa specjalne połączenia „Amber” do Kołobrzegu.

Połączenia sprzed 5 lat cieszyły się sporym zainteresowaniem. Dużą część pasażerów stanowiły wówczas dzieci chore na cukrzycę. To dla nich głównie organizowane były te przejazdy – wspomina rzecznik prasowy Kolei Śląskich Michał Wawrzaszek. – Tym razem naszą ofertę kierujemy do wszystkich. Dzięki temu w puli jest ponad 200 biletów – dodaje rzecznik.

Panorama Zakopanego z Gubałówki.
Fot. Paweł Murzyn

Teraz czas na Zakopane. Koleje Śląskie zachęcają, aby w majówkę wybrać się właśnie tam pociągiem śląskiego przewoźnika. Liczba miejsc jest ograniczona, więc ten, kto jest zainteresowany wyjazdem, nie powinien zwlekać z zakupem biletu. Ich sprzedaż  na okazjonalne rozpocznie się 1 kwietnia o godzinie 0:00. Udostępnionych zostanie 210 biletów zapewniających miejsca siedzące w cenie po 30 zł. Bilety można zamówić wypełniając formularz na specjalnie stworzonej platformie – Giewnot Koleje Śląskie.

Jeżeli na kilka dni przed wyjazdem specjalnego pociągu dostępne jeszcze będą miejsca siedzące, to wówczas możliwy będzie także zakup biletu w kasie w Katowicach i Bielsku-Białej. Tylko nieliczni mogą natomiast liczyć na to, że bilet w cenie 20 zł nabędą w dniu wyjazdu u drużyny konduktorskiej w pociągu – wówczas sprzedawane będą bowiem bilety w bardzo ograniczonej liczbie oraz niegwarantujące miejsc siedzących – Koleje Śląskie chcą w ten sposób zapewnić możliwie wysoki poziom komfortu podróży.

Fot. Paweł Murzyn

Przedstawiciele spółki zdają sobie sprawę, że możliwości dojazdu z Katowic do Zakopanego jest wiele – są to np. autobus, samochód osobowy, pociąg innego przewoźnika. Mimo to Koleje Śląskie nie obawiają się braku zainteresowanych, wskazując, że ich propozycja jest wyjątkowa.

Po pierwsze zaproponowana przez nas cena jest bardzo atrakcyjna względem innych przewoźników i środków transportu. Korzystnie wypadamy także jeśli chodzi o czas przejazdu. Zakopianka przecież bardzo często korkuje się w dniach, które sprzyjają organizacji wyjazdów. Po trzecie podróż pociągiem trasą na co dzień przez nas nieobsługiwaną będzie nie lada gratką dla miłośników kolei, a na uczestników tej wyprawy czeka dodatkowo mała niespodzianka – zdradza Wawrzaszek.

Specjalnym pociągiem „Giewont” dojedziemy nie tylko do stolicy Tatr, lecz także do wielu innych atrakcyjnych turystycznie miejsc, skąd można wyruszyć m.in. na górskie szlaki, np. w Gorczański Park Narodowy z Pyzówki lub Nowego Targu, z Osielca w Pasmo Policy, czy z Huciska w Pasmo Jałowca. Giewont zatrzyma się również w Chabówce słynącej ze swojego skansenu parowozów (2 km od uzdrowiska Rabka).

Pociąg do Zakopanego odjedzie z Katowic 29 kwietnia o godzinie 7:18. Zatrzyma się m.in. w Tychach, Pszczynie, Czechowicach Dziedzicach, Bielsku-Białej, Żywcu, Suchej Beskidzkiej, Chabówce i Nowym Targu. Do Zakopanego dotrze o godzinie 11:49, a o 14:58 wyruszy w drogę powrotną. Kolejne kursy zaplanowane zostały na 3 maja – wówczas pociąg odjedzie z Katowic o godzinie 9:20, do Zakopanego przyjedzie o 13:58, a trasę powrotną rozpocznie o 17:23. Dzięki powyższemu rozwiązaniu możliwe jest zorganizowanie sobie 5-dniowego lub co najmniej 3-godzinnego pobytu w Tatrach.

Szczegółowe informacje dotyczące połączenia (rozkład jazdy, opis oferty specjalnej) można znaleźć na stronie internetowej Kolei Śląskich, m.in. w zakładce Turystyka.

7 komentarzy

  1. Czy jesteście Państwo w stanie dodać informację, jakim taborem wykonywane będzie połączenie 29.03 i 03.03?

  2. Dziękuje nie skorzystam jakaś śmieszna rezerwacja biletów . Z Myszkowa dojade taniej za 34 zł komfortowym klimatyzowanym autobusem za w 5 godzin . Codziennie plus Wi-Fi dla pasażerów

  3. Ciekawostka. Z jednej strony wielkie mecyje z system rezerwacji, rezerwacją biletów za 30 zł, wykupywaniem ich w kasach, tymczasem bilety są z zwykłym internetowym systemie rezerwacji: np bilet Katowice – Jeleśnia można kupić za 19 zł, Katowice – Zakopane za 26 zł.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *