Nad Pogorię pociągiem Kolei Śląskich?

Dąbrowa Górnicza Pogoria

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozstrzygnęły przetarg na naprawę powierzchni peronowej wraz z zabudową małej architektury oraz dostosowanie drogi dojścia do przystanku osobowego Dąbrowa Górnicza Pogoria. Za pracę odpowiedzialna będzie firma PPHU BIREX S.C.


30 marca br., wybrana została najkorzystniejsza oferta, spośród trzech złożonych, w postępowaniu na wybór wykonawcy zadania pn: ”Naprawa nawierzchni peronowej wraz z zabudową małej architektury oraz dostosowanie drogi dojścia do przystanku osobowego Dąbrowa Górnicza Pogoria”. Pracę za 205 410 zł wykona firma PPHU BIREX S.C.z Częstochowy. Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest w drugiej połowie kwietnia a zakończenie na 30 maja.

Perony nr 1 i nr 2 będą wyremontowane na długości 100 metrów, poprzez regulację istniejącej nawierzchni z płyt chodnikowych. Zostaną one wyposażone w system zapowiedzi megafonowych oraz małą architekturę w postaci ławek, koszy oraz gablot informacyjnych na rozkłady jazdy. Będą też oznakowane – powiedziała nam Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP PLK S.A.

Zakres prac obejmie budowę przejścia w poziomie szyn (kat. E), które zapewni drogę dojścia do peronu nr 2. Zostaną zabudowane nowe pochylnie z przejścia do peronów, dostosowane do obsługi osób z ograniczoną możliwością poruszania się oraz pochylnia dla pieszych, prowadząca ruch z drogi publicznej do przejścia.

W tym miejscu rodzi się pytanie. Co takiego się stało, że zarządca infrastruktury postanowił przystosować do obsługi podróżnych przystanek osobowy Dąbrowa Górnicza Pogoria?

W związku z zainteresowaniem przewoźnika – Kolei Śląskich – uruchomieniem na okres wakacyjny, tj. od 11 czerwca do 30 sierpnia obsługi pociągów pasażerskich na przystanku osobowym Dąbrowa Górnicza Pogoria, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podjęły działania, mające na celu przystosowanie nieużytkowanych peronów do obsługi pasażerów – wyjaśniła Dorota Szalacha z PKP PLK S.A.

Wychodzi więc na to, że w najbliższe wakacje na wypoczynek nad Pogorią będzie można wygodnie dojechać pociągiem. To bardzo dobry krok ze strony Kolei Śląskich, który w naszej opinii powinien przyciągnąć wielu chętnych.

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *