10 kolejnych hybryd dla PKM Świerklaniec

Wczoraj PKM Świerklaniec oficjalnie potwierdził ogłoszenie konkursu na dostawę 10 nowych autobusów o napędzie hybrydowym. Nie będą to pierwsze autobusy tego typu w parku taborowym przewoźnika. Cztery autobusy Volvo napędzane silnikami spalinowo – elektrycznymi wożą mieszkańców regionu od połowy 2014 roku.


Przedmiotem zamówienia jest dostawa 10 fabrycznie nowych, niskoemisyjnych, niskopodłogowych, autobusów miejskich jednej marki w danej wielkości autobusu dla Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej Międzygminna Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spełniających wymagania techniczne określone w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.

Przewoźnik postanowił podzielić zamówienie na dwa zadania:

  • Pierwsze polega na dostawie 2 sztuk fabrycznie nowych niskopodłogowych, dwuosiowych autobusów o napędzie hybrydowym (spalinowo – elektrycznym). Długość całkowita pojazdu musi zawierać się w przedziale od 8,5 metra do 10,70 metra.
  • Drugie zadanie to dostawa 8 sztuk fabrycznie nowych niskopodłogowych, dwuosiowych autobusów o napędzie hybrydowym (spalinowo – elektrycznym). W tym wypadku długość całkowita pojazdu musi zawierać się w przedziale od 11,8 metra do 12,15 metra.

Zainteresowani producenci mogą składać oferty do 20 kwietnia, do godziny 12:00. Pół godziny w siedzibie przewoźnika nastąpi otwarcie kopert z propozycjami.

Volvo 7700 Hybrid

W przypadku autobusów 10-metrowych termin realizacji zamówienia wyznaczono do 150 dni, licząc od daty złożenia zamówienia. Jeśli chodzi o zadanie drugie to pierwsze cztery sztyki autobusów 12-metrowych mają pojawić się w terminie do 240 dni od daty złożenia zamówienia natomiast kolejne cztery pojazdy nie później niż 330 dni od daty podpisania umowy.

PKM Świerklaniec informuje także, że przy realizacji tego kontraktu będzie starał się o dofinansowanie zamówienia ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020

Volvo 7900 Hybrid

– Od niespełna trzech lat korzystamy z autobusów hybrydowych. Właśnie od tego czasu mamy do dyspozycji cztery pojazdy – trzy sztuki Volvo 7700 i jedną Volvo 7900. Jesteśmy zadowoleni z tego, jak spisują się na naszych drogach, dlatego postanowiliśmy poszerzyć ilość tego typu pojazdów. To przemyślana decyzja – powiedział nam Stanisław Paks, Wiceprezes Zarządu i Zastępca Dyrektora Spółki PKM Świerklaniec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *