Nowe autobusy już w Krakowie

Fot. AUTOSAN S.A.

W tym roku stolica Małopolski zaplanowała dostawę ponad 100 nowych autobusów, dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Wartość całego projektu wynosi 175 mln zł, z czego 115 mln to środki pochodzące z Unii Europejskiej. Pierwszą tegoroczną dostawą były autobusy marki AUTOSAN.


12 stycznia tego roku w Krakowie nastąpiło oficjalne przekazanie 15 sztuk autobusów SANCITY 9LE krakowskiemu MPK. Uroczystość odbyła się na pętli autobusowej Osiedla Podwawelskiego z którego jeszcze tego samego dnia pojazdy wyruszyły na pierwsze swoje kursy.

Autobusy wyposażone są w silniki spełniające najwyższe europejskie normy ochrony środowiska EURO 6. Każdy z niskopodłogowych autobusów pomieści 63 pasażerów, w tym 15 na miejscach siedzących. Posiadają klimatyzację, moduł lokalizacji GPS, monitoring wnętrza i otoczenia zewnętrznego, system głosowej i wizualnej informacji pasażerskiej. Dodatkowo autobusy zostały wyposażone w automat biletowy w którym można zapłacić monetami i kartą. Większość pasażerów ucieszy fakt, że w autobusie znajdują się również porty USB z których bez problemu można korzystać.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

* Fot. AUTOSAN S.A.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *