PKP Intercity zaprasza seniorów

Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dnia Dziadka PKP Intercity informuje, że kupując bilet dla seniora, który skończył 60 lat, można liczyć rabat w wysokości 30 procent na przejazd dowolnym pociągiem tego przewoźnika.


W najbliższą sobotę obchodzimy Dzień Babci, w niedzielę Dzień Dziadka. W dzieciństwie każdy wnuczek przygotowywał na tę okazję własnoręcznie zrobiony upominek. Dziś, zamiast laurki, można wręczyć bilet na podróż pociągiem PKP Intercity i sprawić najbliższym niezapomniany prezent. Dobrym pomysłem może być jednodniowy wyjazd za miasto, wycieczka do górskich czy nadmorskich miejscowości wypoczynkowych czy podróż do jednego z wielu polskich uzdrowisk.

Miłośnikom górskiego klimatu można kupić bilet na połączenia m.in. do Krynicy-Zdroju, Szklarskiej Poręby czy Zakopanego, a zwolennikom zimowego wypoczynku nad morzem do Świnoujścia, Kołobrzegu czy Trójmiasta.

Tańsze podróże dla seniorów

Osobom, które ukończyły 60 rok życia przysługuje stała zniżka w ramach
Biletu Seniora. Dzięki niej za przejazd dowolnym krajowym pociągiem PKP Intercity w 1. lub 2. klasie można otrzymać 30% rabat. Wystarczy, że w trakcie podróży senior okaże dokument ze zdjęciem, potwierdzający tożsamość i wiek.

Jednak to nie wszystko. Emeryci i renciści mają bowiem prawo do dwóch przejazdów w ciągu roku z ulgą 37% w klasie 2 dowolnego pociągiem PKP Intercity. Warto pamiętać, że przejazd dotyczy podróży w jednym kierunku, a nie w obie strony. Zniżka przysługuje wszystkim osobom, którzy posiadają odpowiednie zaświadczenia wydawane m.in. przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów

Z ulgowych przejazdów mogą skorzystać również współmałżonkowie, na których pobierane są zasiłki rodzinne.

Warto pamiętać

Dodatkowe informacje, dotyczące rozkładu jazdy czy cen biletów, można uzyskać na dworcach, na stronie intercity.pl lub dzwoniąc pod numer infolinii 19 757. Bilety na wszystkie krajowe pociągi PKP Intercity można nabyć w kasach biletowych, biletomatach, za pośrednictwem strony internetowej intercity.pl czy aplikacji mobilnej IC Mobile Navigator.

One comment

  1. przecież tak jest zawsze to niby jak przygotowali to na dzień babci i dziadka, ktoś tu kłamie… no chyba, że dodatkowe 30 procent zniżki czyli razem 60

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *