Koleje Śląskie będą uczyć kulturalnej podróży

elfNiebawem kończą się wakacje i rusza kolejny rok szkolny. Edukację swoich pasażerów rozpoczynają również Koleje Śląskie. Śląski przewoźni przygotował osiem grafik promujących zasady kulturalnej podróży. Bohaterami cyklu pn. „Antypodróżnik” są pasażerowie Bagażowy, Beztroski, Marzyciel, MC Meloman, Obrońca, Smakosz i Wylewny.


Znakomita większość naszych pasażerów to ludzie kulturalni i z klasą, na których współpasażerowie nie mogą narzekać. Niestety, jak wszędzie, zdarzają się jednak wyjątki. Aby takich osób w naszych pociągach było mniej i tym samym, aby naszym pozostałym klientom podróż przebiegała spokojniej, zdecydowaliśmy się na wesoło promować zasady kulturalnego podróżowania – tłumaczy rzecznik prasowy Kolei Śląskich, Michał Wawrzaszek.

Każda z grafik przedstawia pasażerom inną zasadę savoir vivre’u i skłania podróżnych do zadania sobie pytania: „Czy ja sam przypadkiem nie jestem typem antypodróżnika?”.

Smakosz przypomina o tym, że pewne typy potraw nie są najlepsze do spożywania w towarzystwie innych podróżnych. Bagażowy – by zdejmować z ramion duży plecak. Obrońca przestrzega przed staniem w drzwiach, gdy inni podróżni chcą wysiąść. Marzyciel sugeruje, by rozejrzeć się dookoła i zastanowić, czy ktoś inny nie potrzebuje, by ustąpić mu miejsca. MC Meloman przypomina o słuchaniu muzyki przez słuchawki, tak aby nie „uszczęśliwiać” innych pasażerów własnym doborem piosenek. Na podobny problem zwraca również uwagę typ „Wylewny”, który przestrzega przed zbyt głośnym prowadzeniem rozmów przez telefon komórkowy. Pulę „Antypodróżników” uzupełnia Beztroski, który przypomina, że miejsca siedzące są przeznaczone dla innych podróżnych, a nie dla bagaży czy nóg.

Ty również możesz się w włączyć w akcję edukacyjną Kolei Śląskich!

Śląski przewoźnik nie wyklucza dodanie do cyklu kolejnych grafik. W związku z tym zachęca swoich klientów do wysyłania na adres redakcja@kolejeslaskie.com sugestii z informacją, jakie zachowania współpasażerów denerwują podróżnych. Najciekawsze propozycje doczekają się formy graficznej w składach pociągów.

Poniżej przedstawiamy bohaterów cyklu

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *