Na S31 i S8 zmiany, zmiany i 14WE

Już pojutrze, w niedzielę 11 grudnia 2016 roku zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów 2016/2017. Sporo zmian zajdzie na liniach S31 Katowice – Oświęcim i S8 Katowice – Tarnowskie Góry – Lubliniec.


Pierwszą zmianą, która od razu rzuca się w oczy po spojrzeniu na rozkład jazdy Kolei Śląskich, jest połączenie linii S31 i S8. Od niedzieli, połączenia dla obu linii prezentowane są w jednej tabelce.

Najważniejszą i najbardziej atrakcyjną, z perspektywy pasażerów, zmianą w rozkładzie jazdy, jest wprowadzenie porannego połączenia Oświęcim – Katowice – Bytom – Katowice, dzięki czemu w porannym szczycie przewozowym, mieszkańcy Bytomia i Chorzowa zyskają możliwość dotarcia do Katowic średnio co 30 minut. Koleje Śląskie z 18 do 24 zwiększyły liczbę połączeń na linii S8.

Po zakończeniu prac inwestycyjnych na linii kolejowej nr 138, znacznie skróci się czas z przejazdu z Oświęcimia do Katowic. Nowością w rozkładzie jazdy będą bezpośrednie połączenia Oświęcim – Lubliniec. Nieformalnie, o czym informowaliśmy już jakiś czas temu na łamach naszego portalu. takie rozwiązanie stosowane jest już w obecnym rozkładzie jazdy, jednak od 11 grudnia zostanie ono prawnie „sformalizowane”.

Warto także nadmienić, że na liniach S31 i S8, Koleje Śląskie wprowadziły atrakcyjną ofertę:

  • Bytom – Katowice za 3 zł,
  • Tarnowskie Góry – Katowice za 4 zł,
  • Katowice – Oświęcim za 6 zł.

Czy konkurencyjna cena wraz z lepszym rozkładem jazdy wpłyną na zwiększenie liczby podróżnych na wspomnianych liniach? Zanim odpowiemy na to pytanie, to dodajmy jeszcze, że do obsługi tej linii, w styczniu przyszłego roku, mają zostać skierowane po naprawie P4 jednostki 14WE, co też powinno być ważną informacją dla tych, którzy liczą nie tylko na poprawę szybkości, ale i jakości podróżowania liniami S8 i S31.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *